بررسی تاسیس مجدد نهاد مستقل برای ساماندهی امور جوانان در مجلس

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان درمجلس گفت: برای تفکیک وزارت ورزش و جوانان و تأسیس مجدد سازمان مستقل برای امور جوانان، طرحی درمجلس تهیه شده که به تصویب کمیسیون اجتماعی نیز رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی پنجشنبه شب در نشست صمیمی استاندار مرکزی با سمن‌های حوزه جوانان و آئین تجلیل از جوانان برتر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: جوانان در کشور با مشکلات و موانع جدی مواجه هستند و رصد و پایش مسائل حوزه جوانان یک ضرورت انکارناپذیر است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: میانگین سن ازدواج دختران به ۲۴ سال و پسران به ۲۸ سال رسیده که نگران کننده است و اجرای سیاست‌های تشویقی و تسهیل گری در حوزه ازدواج جوانان از جمله ضرورت‌ها است.

کریمی خاطرنشان کرد: در بودجه سال جاری اقدام خوبی شده و در ارتباط با افزایش وام ازدواج رشد صد درصدی را شاهد هستیم. یعنی مبلغ از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین سال قبل شاهد رشد ۵۰ درصدی بودیم یعنی مبلغ وام ازدواج از ۱۰ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان رسید.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نشان دهنده دغدغه مجلس در ارتباط با ایجاد تسهیلات مناسب و تلاش برای توسعه امکان ازدواج جوانان در کشور است.

کریمی خاطرنشان کرد: موضوع اشتغال جوانان از دیگر دغدغه‌ها است. متأسفانه به رغم همه تلاش‌هایی که در کشور برای ایجاد اشتغال می‌شود، اما همچنان ما با خیل میلیونی بیکار مواجه هستیم و این نگران کننده است و بسیاری از مشکلات جوانان چه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و چه حوزه تأخیر در ازدواج ناشی از پدیده بیکاری است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آثار مثبت رویکرد تولید داخلی که می‌تواند موجب رفع بیکاری جوانان باشد بیان داشت: در منشور و پیام رهبر با عنوان گام دوم انقلاب تأکید ویژه در مخاطب قرار دادن جوانان دارند. همانطور که شاهد هستیم و طی چهار دهه تاریخ انقلاب اسلامی هر زمان دستاوردهای و پیروزی بزرگی حاصل شده، حضور و نقش آفرینی جوانان بسیار بارز بوده است.

کریمی تصریح کرد: موضوع مسکن یکی از دغدغه‌های مهم و بزرگ جوانان است که در این مورد کارهایی را داریم دنبال می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم موفق شویم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای تفکیک وزارت ورزش و جوانان و تأسیس مجدد سازمان مستقل برای تولیت امور جوانان در کشور، طرحی در مجلس تهیه شده است. این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده و به صحن خواهد آمد تا ببینیم نظر مجموعه نمایندگان چه خواهد بود.

کد خبر 4594836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =