برگزاری مراسم رئیس جمهور با مدال آوران بدون تجلیل از ورزشکاران!

مراسم تقدیر از ورزشکاران مدال آور در بازیهای آسیایی و پاراآسیایی در حالی با حضور رئیس جمهور برگزار شد که در عمل هیچ تجلیلی از این ورزشکاران به عمل نیامد.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق آنچه هفته گذشته توسط مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اعلام شد، امروز شنبه مراسم تقدیر از تعدادی از مدال آوران سال گذشته با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.

این مراسم که با ضیافت افطار رئیس جمهور همزمان بود، ویژه ورزشکاران مدال آور در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی برگزار شد و به همین منظور از این ورزشکاران نیز برای حضور در مراسم دعوت شده بود.

در جریان مراسم تقدیر از ورزشکاران مدال آور در میادین اندونزی، حسن روحانی، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک صحبت‌هایی را مطرح کردند.

خانم دارابیان به نمایندگی از ورزشکاران پارالمپیک و حسن یزدانی کشتی گیر کشورمان نیز صحبت‌هایی را در حضور رئیس جمهور مطرح کردند.

سپس مراسم بدون آنکه تقدیری از مدال آوران صورت بگیرد، به پایان رسید! در همان ابتدای مراسم اعلام شد که معادل ریالی سکه‌های تقدیر از ملی پوشان به حساب فدراسیون‌ها واریز شده است تا از طریق رؤسای این فدراسیون‌ها در اختیارشان قرار بگیرد.

این در حالی است که پرداخت پاداش مدال آوران بازی‌های آسیایی طی ماههای گذشته با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بود. طبق آنچه در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک مصوب شد به ترتیب ۱۶۰، ۸۰ و ۴۰ سکه برای مدال آوران طلا، نقره و برنز در اندونزی در نظر گرفته شده بود. البته این مصوبه بر اساس سکه یک میلیون تومانی بود در حالی که رقم سکه امروز چند برابر شده است.

کاروان ورزش ایران در بازی‌های آسیایی توسط ۶۲ ورزشکار صاحب ۲۰ مدال طلا، ۲۰ نقره و ۲۲ برنز شد. ۴۱ مدال طلا، ۴۲ مدال نقره و ۴۳ مدال برنز کاروان پاراآسیایی هم توسط ۱۴۷ ورزشکار (با محاسبه تعداد ورزشکاران تیمی) بدست آمد. بر این اساس و با توجه به مصوبه صورت گرفته ۲۷ هزار سکه برای تقدیر از این تعداد ورزشکار لازم بود اما مشخص نیست که در نهایت پاداش آنها بر چه مبنایی محاسبه شده است.

به همین منظور بعد از اعلام صورت گرفته مبنی بر واریز بودجه پاداش به حساب فدراسیون‌ها، دارابیان به نمایندگی از ورزشکاران اعلام کرد حداقل اگر سکه نداده اید بودجه معادل آن را در اختیارمان قرار دهید. این درخواست با استقبال و هیاهوی دیگر ورزشکاران هم همراه شد اما هیچیک از مسئولان واکنشی نشان ندادند.

بدین ترتیب مراسم تقدیر بدون آنکه در عمل تقدیری صورت بگیرد به پایان رسید در حالی که در مراسم‌هایی که پیش از این برگزار می‌شد حواله پاداش در اختیار ورزشکاران قرار می‌گرفت.

کد خبر 4631277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =