دلایل کاهش فرصت مطالعاتی دکتری/ شرایط توزیع سهمیه در ۶ماه دوم سال

رئیس سازمان امور دانشجویان دلایل کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد سهمیه فرصت مطالعاتی دکتری تامین شده است.

مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کاهش سهمیه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در سال جاری گفت: درباره فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری، ما مجبور هستیم بر اساس اعتبارات ریالی و ارزی که داریم، امسال با احتیاط عمل کنیم.

وی ادامه داد: بنابراین همه ظرفیت ها را به یکباره در ابتدای سال توزیع نکرده ایم، بلکه بخشی از ظرفیت، یعنی حدود ۵۰ درصد ظرفیت را در دانشگاه‌ها توزیع کرده ایم تا بررسی کنیم که شرایط تامین ارز و ریال چگونه است، اگر مناسب بود، در ۶ ماه دوم سال نیز سهمیه خواهیم داشت.

رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد: از ابتدای سال شرایط تامین اعتبار در بخش ریالی و ارز خیلی مناسب نبوده و همین سهمیه هایی هم که توزیع شده به صورت تدریجی بوده است و هر گونه شیب سریع برای امسال کار درستی نخواهد بود و ممکن است بعدها در تامین اعتبار آن مشکل ایجاد شود.

صدیقی یادآور شد: بنابراین به تدریج جلو می‌رویم. البته اگر سازمان برنامه و بودجه، خزانه و بانک مرکزی بتوانند اعتبارات را تامین کنند که مبلغ زیادی هم نیست، دوباره در ۶ ماه دوم سال سهمیه فرصت تحقیقاتی دکتری خواهیم داشت.

کد خبر 4670817

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =