اقتصاد دانش بنیان خراسان شمالی ضعیف است

بجنورد- معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اقتصاد دانش بنیان در خراسان شمالی بسیار ضعیف است.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری صبح دوشنبه در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی در محل فرودگاه بجنورد، با بیان اینکه خراسان شمالی در حوزه اقتصاد دانش بنیان عقب ماندگی تاریخی دارد، اظهار کرد: بخشی از این عقب ماندگی به کم کاری ما برمی گردد چرا که محیط برای توسعه این بخش فراهم نشده و به طور جدی در این رابطه قدم برنداشته ایم.

ستاری افزود: متاسفانه در گذشته کم کاری هایی برای خراسان شمالی شده که سبب شده امروز اکوسیستمی که در حوزه اقتصاد دانش بنیان در کشور وجود دارد در این استان فعال نباشد.

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا زیر ساخت های پارک علم و فناوری خراسان شمالی با استفاده از بودجه های دولتی توسعه یابد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: ضرورت دارد شرایط لازم برای دست یابی جوانان خراسان شمالی به اکوسیستم ها فراهم شود تا بتوانند اقتصاد و دانش بنیان را توسعه دهند.

ستاری اضافه کرد: تصمیم داریم در این سفر شرایط مناسبی در عرصه توسعه دانش بنیان برای جوانان خراسان شمالی فراهم کنیم.

جوانان پایه اقتصاد آینده هستند

وی تاکید کرد: یکی از اهداف سفر به خراسان شمالی این است تا موقعیتی را برای جوانان تحصیل کرده و کارآفرین این استان فراهم کنیم تا بتوانند خود شرکت های بزرگ تاسیس و از استان خارج نشوند چرا که جوانان پایه اقتصاد آینده هستند.

معاون رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه هر روز شاهد اتفاقات خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در کشور هستیم گفت: تکنولوژی‌های جدید در حوزه بهداشت، حمل و نقل و سایر حوزه‌ها یک حرکت ذاتی است که در بین جوانان در شرکت ها و استارتاپ ها شاهد هستیم.

ستاری اظهار کرد: سال گذشته چهار هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشت که پیش بینی ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش را برای این شرکت‌ها داشتیم.

وی با بیان اینکه اکنون بزرگترین شرکت های دانش بنیان را در کشور داریم که اقتصاد آنها قابل مشاهد است، گفت: سعی داریم با اعطای وام‌های کم بهره و حمایت‌های لازم سبب رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان باشیم.

کد خبر 4672922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =