گام سوم «مقاومتی فعال» برای اجرای «استراتژی فشار متقابل» است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در واقع مقاومتی فعال و اجرای استراتژی فشار متقابل است.

ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تصمیم ایران برای برداشتن گام سوم کاهش و تعهدات برجامی گفت: اروپا و آمریکا نتوانستند منافع جمهوری اسلامی در برجام را تامین کنند، به خاطر زورگویی های ترامپ، برجام با مشکلات جدی مواجه شده است و جمهوری اسلامی طبق همین معاهده مجاز به کاهش تعهدات برجامی خود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی را پاسخی به زمان کشی و فرصت کشی اروپا و آمریکا خواند و اظهار داشت: قطعاً جمهوری اسلامی گام سوم کاهش تعهدات برجامی را برخواهد داشت.

گام سوم کاهش تعهدات برجامی در واقع مقاومتی فعال و اجرای استراتژی فشار متقابل است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اروپا از تقویت بنیه دفاعی و بنیه اقتصادی ایران نگران است لذا تلاش می کند با فرصت کشی مانع پیشرفت ایران شود، اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی در واقع مقاومتی فعال و اجرای استراتژی فشار متقابل است.

وی گفت: جمهوری اسلامی بر اساس منافع ملی و در راستای اصل حکمت، عزت و مصلحت تصمیم گرفته است گام سوم کاهش تعهدات برجامی را به صورت قاطع بردارد و برای هیچ کشوری صبر و تعلل نمی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: اروپا تلاش داشت تا در ماجرای اینستکس برای فروش نفت و همچنین مبادلات بانکی سقف تعیین کند اما جمهوری اسلامی قبول نکرد و اعلام کرد که باید کل پول صادرات نفت به کشور باز گردد.

حسن بیگی ادامه داد: این بار نیز اروپا تلاش دارد تا هویج ۱۵ میلیارد دلاری را به جمهوری اسلامی نشان دهد اما دولت ایران هیچ گونه سقف را برای فروش نفت و مبادلات بانکی نمی پذیرد و باید همه مبالغ حاصل از فروش نفت ایران چه به صورت نقد و چه به صورت نسیه به کشور بازگردد در غیر این صورت جمهوری اسلامی گام سوم کاهش تعهدات برجامی را بر خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معمولاً غربی ها تقسیم کار دارند یکبار فرانسه پلیس بد بود انگلستان پلیس خوب و این بار فرانسه تلاش دارد نقش پلیس خوب را بازی می‌کند اما موفق به این نقش آفرینی نخواهد شد.

ترامپ رای نمی آورد / رئیس جمهور بعدی آمریکا ناچار به برجام باز می گردد

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که مردم آمریکا در انتخابات پیش رو به ترامپ رای نخواهند داد و رئیس جمهور بعدی آمریکا ناچار به برجام باز می گردد زیرا جمهوری اسلامی در منطقه و جهان به جایگاهی دست یافته است که مقاومت دارای قدرت هسته‌ای خواهد شد.

حسن بیگی گفت: امروز حزب الله، حماس و الحوثی ها خودشان موشک می سازند و مقاومت به قدرت موشکی دست یافته است لذا در صورتی در آینده قدرت نظامی، دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی به مقاومت در منطقه منتقل شود به ضرر آمریکا و اروپا خواهد بود.

کد خبر 4711504

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha