دولت برای کمک به محرومان برنامه ویژه‌ای داشته باشد

قم - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه دولت باید برای نیازمندان برنامه‌های ویژه داشته باشد، گفت: جذب کمک‌های مردم به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود،

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بختیاری عصر چهارشنبه در دیدار با آیت‌الله سعیدی که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه کمیته امداد با فرمان امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کرده است، افزود: نهاد انقلابی کمیته امداد بر اساس نگاه امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه هیچ خدمتی بالاتر از کمک به فقرا نیست فعالیت خود را به شیوه مطلوب دنبال کرده و به دستاوردهای بسیاری دست یافته است.

وی گفت: بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای نیازمندان با حفظ کرامت و حرمت توسط کمیته دنبال می‌شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این نهاد مسئله اشتغال‌زایی نیازمندان را به صورت ویژه دنبال می کند، افزود: توانمندسازی اعضای وابسته به کمیته امداد باید با تداوم باشد.

وی بیان کرد: برای خدمت رسانی مطلوب با استفاده از افراد با تجربه به دنبال شناسایی نقاط محرومی هستیم که مردم این مناطق از وضعیت مناسب معیشتی برخودار نیستند.

بختیاری گفت: کمیته به‌عنوان نهادی انقلابی و الگو محسوب می‌شود که باید مراقب اقدامات خود باشد.

وی کمیته امداد را دارای وضعیت مطلوبی دانست و افزود: کمیته امداد همواره از بسترهای نوین ارتباطی استفاده می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص نحوه واریز حقوق ماهیانه مددجویان کمیته امداد نیز افزود: برای حفظ کرامت و حرمت مددجویان پرداخت ماهیانه به آن‌ها به صورت حضوری انجام نمی‌شود و مبلغ ماهیانه به حساب بانکی آن‌ها واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: بیش از پنج هزار مددکار اجتماعی در کمیته امداد آموزش‌های لازم را دیده‌اند تا بتوانند به بهترین شکل فعالیت کنند.

بختیاری با بیان اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت طلاب خواهر و برادر به‌عنوان مددکار اسلامی هستیم، افزود: با ایجاد مددکاری اسلامی در تلاشیم تا  به مددجویان خدمات متفاوت فرهنگی و اجتماعی را ارائه دهیم.

مددکاری اسلامی یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد قم است

وی مددکاری اسلامی یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد قم دانست و افزود: با اجرای این طرح بانوان بی سرپرست ارتباطی با آقایان کارمند کمیته امداد ندارند و کار آن‌ها در یک اداره تخصصی توسط بانوان کارمند کمیته امداد دنبال می‌شود.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: دولت و حاکمیت باید برای نیازمندان برنامه‌های ویژه داشته باشد تا بتواند به آنها به صورت مطلوب‌تر خدمت رسانی کند.

وی با بیان اینکه جذب کمک‌های مردم به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود، افزود: کمک‌های مردمی موجب تقویت الگوهای دینی از جمله انفاق در جامعه می‌شود.

بختیاری در ادامه اظهار داشت: ۳۰ درصد امور مددکاری به مراکز نیکوکاری با انجام نظارت دقیق بر فعالیت آنها برون‌سپاری شده است.

وی گفت: هزار و ۴۱۰ مورد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد استان قم در سال گذشته انجام گرفته است که امیدواریم طی سالجاری با تامین اعتبارات مورد نیاز آن را به سه هزار مورد اشتغال برسانیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه به همت کمیته امداد ۷۰۰ هزار مددجو به اشتغال دائم رسیده‌اند، افزود: با ایجاد اشتغال دائم ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به نفع بیت‌المال شده است درحالی‌که کل بودجه کمیته امداد کشور برای مددجویان معادل این مبلغ نیست.

کد خبر 4722537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =