زیرساخت های اولیه جذب سرمایه گذار حوزه گردشگری در همدان فراهم شود

همدان - رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های گردشگری در همدان نیازمند تامین زیرساختهای اولیه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین قراباغی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان که پیرامون بررسی پروژه های سرمایه گذاری شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری شهرداری آماده شده و باید سرمایه گذار بر اساس همان نقشه ها، طرح ها را اجرایی کند.

قراباغی با تاکید بر اینکه زمینه و بستر حضور سرمایه گذاران باید در همدان فراهم شود، اظهار کرد: در این راستا باید علاوه بر توجه به سرمایه‌گذاران خارجی، زمینه ورود سرمایه‌گذاران داخلی را نیز ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: اقداماتی که دفتر مطالعات شهرداری برای حوزه گردشگری انجام داده باید با برنامه و با هدف مشخصی پیش برود و برنامه ریزی مناسبی برای فراخوان طرح ها داشته باشد.

احداث ۶۵۶ ویلا در پروژه پارک ملل

وی با اشاره به پیش بینی احداث ۶۵۶ ویلا در پروژه پارک ملل، اظهار کرد: احداث این ویلاها اتفاق مبارکی است که در صورت تحقق امر، تغییرات محسوسی را در منطقه شاهد خواهیم بود.

قراباغی به طرح‌های مطالعاتی شهرداری همدان در خصوص سرمایه‌گذاری اشاره کرد، افزود: نکتهطرح ها  حائز اهمیت نقشه های اولیه این طرح ها است که باید در کمیسیون های تخصصی خدمات شهری، فنی و عمرانی، معماری شهرسازی و اقتصادی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی یکی از آسیب‌های اجرای پروژه ها را عدم اجرای درست طرح ها دانست و گفت: گاهی بعضی از پروژه ها بر اساس طراحی صورت گرفته پیش نرفته و پس از شروع کار تبدیل به پروژه دیگر می شود که این امر آسیب جدی در معرفی شهر و استان محسوب می شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: باید هر چه سریعتر پروژه های طراحی شده  به سازمان سرمایه‌گذاری ارائه شده و فراخوان نیز صورت گیرد.

قراباغی با بیان اینکه در بودجه ریزی سال ۹۸ اعتباراتی برای تعدادی از پروژه ها لحاظ شده، افزود: پروژه هایی همچون پارک ولایت، جزو برنامه‌های بودجه ۹۸ است که باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد و امیدواریم این پروژه‌هایی که دفتر مطالعات شهرداری و مرکز مطالعات شورا تدوین و تعریف کرده‌اند به مرحله اجرا درآیند.

معاون شهرسازی شهرداری همدان نیز گفت: مطالعات مورد نظر برای طرح های سرمایه گذاری صورت گرفته و پروژه آماده سرمایه‌گذاری است.

پیش‌بینی سرمایه گذاری ۲ هزار میلیاردتومانی برای اجرای پروژه ها

امیر فتحیان نسب پروژه های مورد نظر را شامل پارک کوهستان، باغ پرندگان، خانه پوستی زاده و پارک طبیعت اکباتان، مجموعه ورزشی تنیس و خانه بوم گردی پوستی زاده برشمرد و یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته پیش‌بینی جذب سرمایه گذاری برای این پروژه ها حدود ۲ هزار میلیارد تومان است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: تدوین و طراحی پروژه ها باید به گونه‌ای باشد که تبدیل به فرصت شده و بتواند سرمایه‌های کلانشهرها را جذب کند.

جواد گیاه شناس اضافه کرد: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت انتظار می رود پروژه ها به گونه ای باشند که بتوانند سرریز سرمایه های تهران را به همدان جذب کند.

گیاه شناس همچنین به جذب توریست های گردشگری خارجی اشاره کرد و یادآور شد: باید از فرصت حضور گردشگران مذهبی نیز برای جذب در همدان استفاده کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان به پروژه‌های شهرداری از جمله احداث پارک اکباتان در جاده ملایر اشاره کرد و یادآور شد: از مسیر دوراهی سد جاده ملایر تا دوراهی تفریجان باغات کمتر وجود ندارد و در احداث این پارک تخریب باغ نخواهیم داشت و تعداد درختانی که در این مسیر وجود دارد می‌تواند در مسیر بلوار مسیر دسترسی قرار گیرد و از تخریب آنها جلوگیری شود.

علی فتحی تاکید کرد: شهرداری باید به موازات کار مطالعاتی و طراحی پروژه ها به تملک زمین در مکان های مورد نظر اقدام کند.

کد خبر 4742869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =