شرایط واگذاری و فروش سهام شرکتهای دانش بنیان

رئیس مرکزشرکتها و موسسات دانش بنیان با بیان اینکه فروش سهام شرکتهای دانش بنیان ایرادی ندارد، گفت: اما همواره این شرکتها مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دکتر محمد صاحبکار خراسانی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه برخی شرکتهای دانش بنیان اقدام به واگذاری شرکت خود با تسهیلات دانش بنیانی اعم از بیمه، مالیات، گمرک و... می کنند، اظهار کرد: شرکتهای دانش بنیانی که بخش خصوصی هستند می توانند سهام خود را منتقل یا نسبت به واگذاری شرکت خود اقدام کنند.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: بعد از واگذاری ما در صدد هستیم دوباره کل شرکت را مورد ارزیابی قرار دهیم که اگر معیارهای دانش بنیانی را نداشته باشد مجوز دانش بنیانی را تایید نخواهیم کرد.

صاحبکار خاطر نشان کرد: در ارزیابی شرکتهای دانش بنیان اگر تیم فنی و توانمندی فنی در شرکت دانش بنیان مورد نظر باقیمانده باشد ما شرکت را تایید و تمدید می کنیم ولی اگر توانمندی شرکت از بین رفته باشد ما شرکت را تایید نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در کل، فرایند واگذاری و فروش سهام شرکتها ایرادی ندارد، عنوان کرد: ما در معاونت علمی شرکتها را به صورت دوره ای مورد ارزیابی قرار می دهیم؛ در این مسیر  شرکتهایی هم هستند که از دانش بنیانی خارج می شوند و برخی دانش بنیان می مانند.

وی با تاکید براینکه همه شرکتها می بایست خصوصیات دانش بنیانی را حفظ کنند، بیان کرد: شرکتها می بایست همواره تیم تحقیق و توسعه داشته باشند و مسائل فنی را مسلط باشند اگر این معیارها نباشد، شرکت نمی تواند دانش بنیان بماند.

کد خبر 4759746

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =