مشارکت در انتخابات را مشروط به لغو نظارت استصوابی نکرده‌ایم

نائب رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان گفت: مسئله نظارت استصوابی از مجلس پنجم بوده است و ما هم هیچ وقت نگفتیم تا برطرف نشود در انتخابات شرکت نمی‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدعبدالواحد موسوی لاری نائب رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان در نشست هم‌اندیشی شورای عالی جبهه اصلاح طلبان با رابطان استانی خود، اظهار داشت: همه ما در چند سال گذشته به دنبال وحدت و انسجام میان اصلاح‌طلبان بودیم.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون در انسجام به یک مدل واحد رسیدیم. موضوعاتی چون اصلاح طلبان بتوانند در موارد خاص منسجم برخورد کنند، حداکثر توانمندی‌هایشان را در اختیار هم بگذارند و واقع بینانه حرکت کنند ازجمله این مدل واحد است.

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: جریان اصلاحات بعد از خداوند متعال یک تکیه گاه دارد و آن مردم است. هر زمانی که مردم پای صندق رای آمدند، اصلاح‌طلبان موفق شدند و هر زمان که مردم نیامدند اصلاح‌طلبان موفق نشدند.

موسوی لاری افزود: همه باید درجهت امید حرکت کنیم و مردم را پای صندوق رای که تنها حوزه حضور اصلاح‌طلبان در تصمیم‌گیری‌ها است، بکشانیم.

وی تصریح کرد: باید بپذیریم که بالا بردن توقعات خیلی اوقات توسط رقیب انجام می‌شود تا نگذارند به نتیجه برسیم. در حال حاضر فراکسیون امید، شوراهای شهر و احیانا معدود افراد اصلاح‌طلب سکان‌دار امور اجرایی هستند. این در حالی است که با غفلت خود دوستان ما، با قانون بازنشستگی نیروهای اصلاح‌طلب از صحنه خارج شدند.

وزیر کشور دولت اصلاحات اضافه کرد: حالا باید چه باید کرد؟ نقطه عزیمت همه ما از بعد تشکیل شوراها در شهرستان‌ها، گزینش نیروهایی است که بتوانند در عرصه سیاسی حضور پیدا کنند و صلاحیت و قدرت جذب داشته باشند. اینکه می‌توانند از موانع عبور کنند یا نه، موضوع دیگری است و در حال حاضر به این موضوع فکر نمی‌کنیم. قطعا کسانی هستند که توان رقابت با جریان رقیب را دارند، پس باید به دنبال آنان برویم.

موسوی لاری بیان کرد: خواهش من از دوستان این است که رقابت را روی چهره‌های شایسته‌تر و مردمی‌تر ببرند. کسانی که می‌توانند در صحنه باشند؛ اما خودشان را کنار می‌کشند، با لطایف الحیل به صحنه بیاوریم. بدانیم رقیب از همه امکاناتش علیه ما استفاده می‌کند.

وی افزود: انسجام بخشیدن به رسانه‌هایی که می‌توانند سخن اصلاح‌طلبان را منعکس کنند از‍جمله کارهای مهمی است که باید به آن پرداخت. الان رسانه‌هایی که از کوه، کاه می‌سازند کم نیستند.

نائب رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان گفت: همه ما یک مسیر طولانی را طی کردیم تا به امروز رسیده‌ایم. مسئله نظارت استصوابی از مجلس پنجم بوده است. هیچ وقت نگفتیم تا برطرف نشود در انتخابات شرکت نمی‌کنیم. اگر دوستی احساس کند نمی‌خواهد در انتخابات شرکت کند، چرا اینجا نشسته است. باید برای رفع موانع تلاش کنیم.

موسوی لاری همچنین تاکید کرد: به دنبال کاندیدای اجاره‌ای نخواهیم رفت. در جایی که کاندیدا نداریم، فردی را معرفی نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دولتی روی کار آمده که تا امروز هیچ وقت رئیس دولت و اعضای اصلی آن نگفتند که اصلاح‌طلب هستیم. دولتی است که ما از آن حمایت کردیم. الان نمی‌خواهیم مثل اصولگرایان برخورد کنیم که یک روز دکمه کت احمدی‌نژاد را در مجلس می‌بوسیدند و الان می‌گویند جریان انحرافی است. ما هیج وقت نگفتیم دولت روحانی دولت اصلاح‌طلبان است.

نائب رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان تصریح کرد: البته دولت می‌توانست تصمیماتی بگیرد که بی‌هزینه باشد، نتیجه مطلوبی بدهد و با اصلاح‌طلبان که عقبه اصلی‌اش بودن مشورت کند؛ اما با همه این کمی‌ها و کاستی‌ها باید مردم را پای صندوق رای بکشانیم نه اینکه شانه خالی کنیم.

موسوی لاری گفت: انسجام‌بخشی به جریان اصلاحات وظیفه همه ما است. باید با رسانه‌ها ارتباط داشته باشیم و صحبت کنیم.همچنین احزاب مرکزی باید با شاخه‌های استانی خود ارتباط بیش‌تری داشته باشند.در فضای مجازی باید حضوری با امید داشته باشیم.

وی افزود: نقد خوب است اما فکر نکنیم همه چیز نقد کردن است؛ نقد بکنیم امید هم بدهیم. هر کسی که نقد می‌کند به خودش هم بپردازد. اگر فراکسیون امید را نقد می‌کنیم، کمی هم به خودمان بپردازیم که در شهر و استان خود چگونه عمل کردیم.

کد خبر 4760068

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =