سند توسعه بخش تعاون به زودی آماده‌ می‌شود

رئیس اتاق تعاون با بیان اینکه سند توسعه بخش تعاون با توجه به تاکیدات رهبری به زودی آماده می‌شود، گفت: در شرایط حاضر فرصت خوبی برای حضور پر رنگ‌تر بخش تعاون فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی در دیدار روسا و مدیران اتاق‌های تعاونی کل کشور و مدیرگروه اقتصادی دفتر رهبری، با بیان اینکه هفته گذشته جمعی از تعاون گران، کار آفرینان و فعالان اقتصادی کشور دیداری با مقام معظم رهبری داشتند، گفت: در این جلسه با تاکید بر اهمیت بخش تعاون و مزایای آن فرصت خوبی بود تا تجدید حیاتی برای بخش تعاون صورت گیرد.

عبداللهی اظهار کرد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور تمامی اقشار جامعه درخواست دیدار با رهبر انقلاب را داشتند، اما ما توانستیم بعد از یک سال پیگیری و همکاری مدیر گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری این دیدار انجام شود.

او با اشاره به اینکه در این جلسه مطالب و محورهای اصلی را مطرح کردیم گفت: ما در این دیدار توانستیم محورهای اصلی بخش تعاون را مطرح کنیم و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری شنونده خوبی هستند تمامی صحبت‌های بنده و ۱۰ نفر از فعالان اقتصادی را با دقت گوش دادند.

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه ما در اتاق تعاون باید اقدامات بسیار زیادی را پیگیری می‌کردیم گفت: در مورد واگذاری‌ها اجرای عملیات سند توسعه بخش تعاون و حوزه‌های مختلفی که تا کنون اجرایی نشده از مهم‌ترین اقداماتی است که باید بخش تعاون آن را پیگیری کند.

عبداللهی اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به تمامی وزرا و دست اندرکاران بخش اقتصاد باید هرچه سریع‌تر اجرایی شدن سند توسعه بخش تعاون انجام شود.

رئیس اتاق تعاون ایران تاکید کرد: از دفتر مقام معظم رهبری اعلام شده برنامه جامع اقدام ملی توسعه تعاون که قرار است با مشارکت‌های مردمی انجام شود هر چه سریع‌تر آماده شود.

عبداللهی افزود: در شرایط حاضر فرصت خوبی برای حضور پر رنگ‌تر بخش تعاون فراهم شده و ما به عنوان یک طرح غیر دولتی در حوزه تعاون چنین فرصت تاریخی را باید غنیمت بشماریم و از آن در جهت توسعه و ارتقا کمی و کیفی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: به کارگیری افراد خبره و متخصص در این حوزه باید در اولویت قرار بگیرد و ما موظف هستیم بنیان کار را در این حوزه قرار دهیم و برای اجرایی شدن هرچه بهتر فعالیت‌های تعاون اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس اتاق تعاون ایران همچنین گفت: بخش تعاون درحال آماده باش کامل است تا هرچه سریع‌تر بتواند سند توسعه تعاون را به مرحله اجرایی برساند.

عبداللهی درباره آخرین وضعیت واگذاری‌ها هم گفت: بخش تعاون در این حوزه آماده است و تمامی دستگاه‌های اقتصادی هم در این جلسه برای اجرایی شدن هرچه بهتر این حوزه اعلام آمادگی کرده‌اند.

کد خبر 4781990

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =