کمبود امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها واقعیت ندارد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون مشکلی در زمینه ضدعفونی کردن هواپیماها نداشته ایم و شایعات فقدان امکانات منتفی است و کارها طبق دستورالعمل‌ها انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان هواپیمایی، جعفر زاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور ضمن تکذیب این موضوع که امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها کم است، گفت: در این باره جلسات گوناگونی با نهادهای مربوطه داشته ایم و در آخرین جلسه که با حضور معاون حوزه همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، نماینده مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، نمایندگان سپاه، اطلاعات، پلیس فرودگاه‌های کشور برگزار شد، رعایت و عمل به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت جهانی ایکائو مورد تاکید قرار گرفت و باید تلاش کنیم در مبادی فرودگاهی کنترل‌ها تشدید شده و هیچ مسافر بیماری از کشور خارج نشود.

جعفر زاده با بیان این که در این جلسه درخواست‌های خود را به وزارت بهداشت اعلام کردیم، تصریح کرد: قرار است وزارت بهداشت برای کمک به مقابله با ویروس کرونا یکسری امکانات در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار دهد. سازمان هواپیمایی کشوری به بخش‌های مختلف مانند فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرده است که تمام اصول بهداشتی و اقدام‌های پیشگیرانه بر اساس توصیه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به عنوان محور اصلی و تصمیم گیر در این موضوع، رعایت شود.در بخش آموزش هم اقدام‌های لازم انجام شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در این سازمان نیز ستاد مرکزی سلامت صنعت هوانوردی تشکیل شده که راهبری مسائل در این زمینه تصمیم گیری و ابلاغ می‌شود و قرار است دوره‌های آموزش مورد نظر وزارت بهداشت برای کروی پروازی تشکیل و سرفصل‌های ویژه مقابله با کرونا توسط اساتید ارائه و تدریس شود.

به گفته او سازمان هواپیمایی دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را انجام می‌دهد و شدت و ضعف عملکردها نیز بستگی به تصمیم‌های این وزارتخانه دارد.

جعفرزاده افزود: تاکنون مشکلی در زمینه ضدعفونی کردن هواپیماها نداشته ایم. این توضیحات نشان می‌دهد که موضوع نبود امکانات منتفی است و کارها طبق دستورالعمل‌ها انجام می‌شود.

کد خبر 4866974

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =