ادامه محاصره غزه ماهیت ضد بشری اسرائیل را نشان می دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه محاصره غزه و تحریم ایران در بحران کرونا ماهیت ضد بشری اسرائیل و آمریکا را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی تماس‌های تلفنی جداگانه، ضمن احوالپرسی از علی لاریجانی برای وی آرزوی سلامتی کرده و رئیس مجلس کشورمان را از پشتیبانان همیشگی جریان مقاومت در منطقه به ویژه مردم مظلوم فلسطین خواندند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، طی تماس تلفنی، ضمن احوالپرسی از علی لاریجانی گفت: شما از پشتیبانان همیشگی جریان مقاومت در منطقه به ویژه مردم مظلوم فلسطین بوده و هستید و از خداوند متعال برای جنابعالی و همه مبتلایان به بیماری کرونا در ایران آرزوی سلامتی و شفای عاجل دارم.

علی لاریجانی نیز در این گفت و گو ضمن ابراز تشکر از احوالپرسی رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: در شرایطی که جهان با بحران کرونا دست به گریبان است، در اثبات ماهیت ضد بشری رژیم صهیونیستی همین بس که همچنان دست از محاصره غزه برنداشته است؛ همچنان که در افشای ماهیت ضد انسانی رژیم آمریکا، ادامه تحریم‌ها علیه ایران بهترین گواه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: فلسطینی‌ها باید با حفظ یکپارچگی کامل از همه ظرفیت‌های حقوقی و انسانی علیه اقدامات جنایتکارانه صهیونیست‌ها استفاده کنند و در جهان متأثر از شیوع کرونا که نقاط ضعف مناسبات بین المللی را برجسته کرده است، منادی دفاع از حقوق انسانی در بین ملت‌های مستقل جهان باشند. جهان پس از کرونا، فرصتی برای تجدید نظر در حقوق ملت‌ها و بازیابی هویت‌های انسانی است و نظام سلطه باید از بحران‌های انسانی برای تغییر رفتار خود درس بگیرد.

لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان حقوق مردم مظلوم فلسطین است و از آنها حمایت خواهد کرد.

همچنین زیاد نخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تماس تلفنی با رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن احوالپرسی و آرزوی بهبودی کامل برای

علی لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی، نقش بی بدیلی در حمایت از مردم منطقه در مقابل ستم‌های رژیم آمریکا و اسرائیل دارد و شما خود از چهره‌هایی هستید که همواره حامی جریان مقاومت در منطقه علی الخصوص فلسطینیان مظلوم و مقاوم بوده‌اید.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این تماس تلفنی، ضمن تشکر از دبیر کل جنبش جهاد اسلامی گفت: آرزوی ما این است که مجاهدان جبهه مقاومت اسلامی هرچه زودتر در مبارزه با رژیم صهیونیستی به پیروزی دست یابند و تردید نیست که این وعده خداوند با تلاش شما و دیگر نهضت‌های اسلامی به نتیجه خواهد رسید.

کد خبر 4902866

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha