تقویت کارآمدی نظام باعث شکست جریان «تحریف» می شود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مسئولان باید همه تلاش خود را انجام دهند که کارآمدی نظام را به نمایش بگذارند تا عملا با تحریف ها مقابله کنند.

ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی و فعال اصولگرا در گفتگو با خبرنگار مهر در تبیین جریان «تحریف» که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی عید قربان به آن اشاره کردند، گفت: امروز مردم ما در دو جبهه با قدرت‌های جهانی و مخالفان نظام و انقلاب که هم در خارج و هم در داخل کشور حضور دارند، در حال مبارزه هستند.

وی افزود: یک جبهه، جبهه تحریم‌های بی سابقه شدید اقتصادی است که برای همه روشن است، یعنی همان تحریم‌هایی که ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی علیه مردم ایران وضع کرده‌اند.

وی همچنین گفت: جبهه دوم جنگ بسیار شدید روانی و تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه نظام و مردم ایران است که این همان جریان تحریف هست.

ایمانی در ادامه تاکید کرد: درباره جریان تحریم موضوع روشن است و احتیاجی به توضیح بیشتری ندارد و مردم با گوشت و خون خود این موضوع را درک می‌کنند، اما درباره جریان تحریف ممکن است حساسیت مردم ایران کمتر باشد.

این فعال اصولگرا درباره اهداف این دو جریان گفت: جریان تحریم می‌خواهد ایران را به لحاظ اقتصادی فلج کند و جریان تحریف هم می‌خواهد اراده مردم ایران را در مقابل تحریم‌ها سست کند.

وی افزود: چیزی که مقام معظم رهبری فرمودند این نکته است که اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم هم شکست خواهد خورد؛ زیرا با تحریف می‌خواهند اراده مردم را سست کنند تا به اهداف خود برسند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: جریان تحریف دروغ و نیرنگ را به کار می‌گیرد و مواردی را که اصلاً وجود خارجی ندارد مطرح می‌کند تا نظام جمهوری اسلامی را در مقابل تحریم شکست خورده جلوه دهد و اراده مسئولان را برای اداره کشور تضعیف کرده و مردم را نسبت به آینده ناامید کند.

وی درباره راه‌های مقابله با جریان تحریف گفت: در قدم اول باید آگاهی بخشی به جامعه انجام شود تا مردم بدانند چنین جریانی وجود دارد و اینها آگاهانه و با برنامه افکار عمومی را مشوش می‌کنند.

ایمانی اظهار داشت: اقدام دوم این است کسانی که به ایران و اسلام و انقلاب علاقه دارند باید در فضای مجازی حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

این فعال اصولگرا در ادامه بیان داشت: در مرحله سوم مسئولان در همه سطوح مدیریتی باید توجه داشته باشند که ما همزمان هم در حال مقابله با تحریم هستیم و هم تحریف، بنابراین آنها باید در بیانات خود دقت کنند و توجه داشته باشند که اظهارات آنها مورد سو استفاده قرار نگیرد.

وی افزود: هر جا متوجه شدند که جریان تحریف دروغی را پخش می‌کند با آن مقابله کنند و قبل از اینکه موضوعی را به سمع جامعه برسانند آن را با اهداف رسانه‌ای تطبیق دهند.

ایمانی با اشاره به نقش مهم مسئولان در مقابله با تحریف گفت: کارآمدی آنها در مقابله با جریان تحریف بسیار مؤثر است، بنابراین مسئولان باید همه تلاش خود را انجام دهند که کارآمدی نظام را به نمایش بگذارند تا عملاً با این تحریف‌ها مقابله کنند. همچنین هر گونه نزاع بی دلیل در بین دستگاه‌های حکومتی می‌تواند در مقابله با جریان تحریف بسیار مؤثر است.

وی در پایان گفت: بنابراین در مقابله با تحریف بخشی از مسئولیت بر عهده مردم، بخشی بر عهده فعالان رسانه‌ای و بخشی از آن هم بر عهده مسئولان است و اگر این اقدام‌ها انجام شود جریان تحریف تضعیف می‌شود.

کد خبر 4996635

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha