نوسازی ۶۵ هزار کامیون فرسوده ظرف ۳ سال

وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده با عمر ۴۰ تا ۶۰ سال ظرف ۳ سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در مراسم امضای قرارداد ساخت هزار دستگاه ناوگان سنگین جاده‌ای که با حضور سرپرست وزارت صمت در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: امروز یک گام دیگر برای نوسازی ناوگان بر می‌داریم؛ چراکه باید سازوکار کارآمدی برای حل مسئله فرسودگی ناوگان پیدا کنیم و سازوکارهای قبلی که دچار مشکل شد را کنار بگذاریم.

وی با اشاره به قرارداد دو هفته قبل وزارت راه و شهرسازی با یک خودروساز داخلی و یکی از بانک‌های شبه دولتی مبنی بر ساخت ۵ هزار دستگاه ناوگان جاده‌ای، گفت: امروز نیز با یکی دیگر از شرکت‌های خودروساز داخلی و بانک عامل بخش تعاون قرارداد امضا می‌کنیم؛ به نحوی که نیروی محرکه این کامیون‌ها قوی و برای رانندگان، جذاب است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: فعلاً ساخت هزار دستگاه را پایه گذاری کردیم؛ اما این خودروساز داخلی تا ۵ هزار دستگاه در سال نیز ظرفیت تولید دارد.

وی با اشاره به برنامه سه ساله وزارت راه برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده ۴۰ تا ۶۰ ساله ادامه داد: هم از منابع داخلی وزارت راه، هم سازمان راهداری و هم ماده ۱۲ قانون بهبود فضای کسب و کار می‌توانیم منابع اولیه را برای شروع کار تأمین کنیم.

اسلامی افزود: از سال ۷۸ تا امروز فقط ۲۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شده است؛ ولی ما قصد داریم تا ظرف ۳ سال ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده را بازسازی کنیم.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، ایجاد زنجیره تأمین و افزایش قدرت طراحی تولید تا سطح پایدار ماندن تولید نکته کلیدی است که باید اجرا شود. ما همچنین برای نوسازی ناوگان مسافری نیز برنامه داریم.

کد خبر 5005366

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =