پوشش بیمه‌ای بیش از ۸۳ هزار خانواده روستایی و عشایری کرمانشاهی

کرمانشاه- مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه گفت: بیش از ۸۳ هزار خانواده تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند.

سجاد پرسته ظهر امروز در گفتگو با مهر اظهار کرد: بیمه پردازان تحت پوشش صندوق با واریز حداقل ۱۳ سال حق بیمه در سن ۶۷ سالگی در سال ۹۹ بازنشست می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بازنشستگی پیش از موعد مشروط به واریز حق بیمه ۱۴ سال برای ۶۸ سال سن می‌شود افزود: طرح بازنشستگی زودتر از موعد حاصل تصویب مجلس شورای اسلامی و تاییدیه شورای نگهبان بوده که تنها به مدت پنج سال اجرا می‌شود.

مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال سوم اجرای این طرح هستیم گفت: به طور کلی بازنشستگی در ۶۵ سالگی با پرداخت حق بیمه ۱۵ سال برای افراد تحت پوشش بیمه میسر است.

پرسته ادامه داد: بیش از ۸۳ هزار خانواده در استان کرمانشاه تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده مستمری بگیر بوده و از مزایای بازنشستگی این صندوق استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار خانوار تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند گفت: تفاهم نامه‌ای با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه منعقد شده تا بتوانیم بانوان کرمانشاهی را تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دهیم.

مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: تعهدات صندوق شامل مزایای از کارافتادگی، مستمری به بازنشستگان متوفی، نقل و انتقال سوابق بین صندوق‌ها و بازنشستگی فرد بیمه شده است که اگر بیمه پرداز جوان باشد حداقل ۳۰ سال حق بیمه باید پرداخت شود در غیر این صورت با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه می‌توانند در سن ۶۵ سالگی بازنشست شوند.

کد خبر 5105589

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =