نخستین و بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته کشور در یزد اجرا می‌شود

در پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور با حضور اعضای ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد از بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته به نسبت مساحت شهرها رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد برگزار می‌شود.مرداد امسال یزد به عنوان نخستین شهر پایلوت دسترس پذیر برای معلولان انتخاب شد و اکنون به دنبال اجرای پروژه هفت‌خوان، بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر به صورت پیوسته در این شهر مناسب سازی شده که بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته در کشور است.

سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد و رئیس کمیته مناسب‌سازی شهری شورای اسلامی شهر یزد درباره جزئیات پروژه هفت‌خوان گفت: ۲۹ امرداد سال ۱۳۹۹ در یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، شهر یزد به عنوان نخستین شهر پایلوت دسترس پذیر انتخاب شد از همین رو شهرداری یزد و شورای اسلامی شهر تلاش کردند تا برنامه‌ریزی مناسبی را برای تعریف یک پروژه خاص در زمینه مناسب سازی در نظر بگیرند که درخور شأن نام پایلوت شهر دسترس پذیر باشد.

وی افزود: با تعریف پروژه هفت خوان در زمینه مناسب سازی تلاش شد تا مسیری که بسیار پر رفت و آمد و پیاده محور است به طول بیش از ۵.۲ کیلومتر مناسب سازی شود که با در نظر گرفتن مناسب‌سازی در هر دو سمت این مسیر، طول کلی این پروژه به بیش از ۱۰ کیلومتر ارتقا پیدا می‌کند و در واقع می‌توان گفت در دل شهر یزد در یکی از اصلی‌ترین معابر شهری بیش از ۱۰ کیلومتر معابر شهر یزد مناسب سازی شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر یزد درباره ضرورت اجرای این طرح بیان کرد: معمولاً افرادی که از صندلی چرخ‌دار استفاده می‌کنند یا شهروندانی که در سطح شهر از کالسکه استفاده کرده باشند آگاه هستند که مسافت پیمایش پیوسته در شهر یزد شاید به چند صد متر بیشتر نرسد و بعد از آن شهروندان با موانعی در مواجه می‌شوند که امکان ادامه مسیر را از بین می‌برد اما در پروژه هفت‌خوان بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر به صورت پیوسته مناسب سازی شده است که در واقع می‌توان گفت بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته به نسبت مساحت شهرها در کشور رقم خورده است.

نیکنام گفت: برای رونمایی از چنین پروژه‌ای که جهش بزرگی در عرصه مناسب سازی شهری است، مراتب به ستاد مناسب سازی کشور اعلام و با استقبال از سوی اعضای این ستاد رو به رو شد و قرار بر این است که برای نخستین بار جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر دیگری برگزار شود.

بر اساس این خبر روز سه شنبه، تاریخ ۹ دی ۱۳۹۹، پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد برگزار می‌شود. در این جلسه مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، وحید قبادی دانا معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان بهزیستی کشور، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و همچنین عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران در این برنامه حضور دارند.

کد خبر 5106790

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha