اعطای زمین معوض به تعاونی مسکن ارتش در مرحله اخذ مجوز است

قزوین - معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: تخصیص زمین معوض به اعضای تعاونی مسکن ارتش در مرحله صدور مجوز از سوی سازمان ملی زمین و مسکن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین علی فرخزاد در جلسه تعیین تکلیف زمین‌های تعاونی مسکن ارتش در باورس درباره موضوع جایگزین شدن این زمین‌ها با اراضی دیگری در ناحیه شهری مهرگان اظهار داشت: با توجه به اینکه توسعه ناحیه شهری مهرگان به سمت شهر قزوین است، الحاق زمین به این ناحیه شهری در مجاورت شهر محمدیه (زیباشهر) جزو رویکرد توسعه شهرسازی در استان قزوین نیست، اما با این حال به دلیل دلاوری و زحمات نیروهای ارتش در دفاع مقدس، مشکلات اعضای این تعاونی مسکن با دید مثبت به سازمان ملی زمین و مسکن اعلام شده است.

وی با یادآوری اینکه در مورد حل مشکلات اعضای تعاونی مسکن ارتش همسو با نظرات هیئت امنای تعاونی حرکت کردیم، گفت: ۳ راه حل کلی برای حل مشکلات اعضای این تعاونی وجود دارد که نخستین راه حل این است که اراضی منطقه باورس در اختیار یک نهاد خصوصی مانند شهرداری یا خود تعاونی قرار بگیرد و اعضای تعاونی بتوانند در قالب تبصره ۴ قانون حفظ اراضی کشاورزی به احداث مسکن در این اراضی اقدام کنند.

فرخزاد با اشاره به قرارگیری زمین‌های یادشده در بیرون از شهر محمدیه اضافه کرد: راه حل دوم هم کسب مجوز از حوزه معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی برای اخذ مجوز احداث شهرک روی همین زمین‌هاست که البته مورد نظر اعضای تعاونی مسکن ارتش در قزوین نیست.

وی راه‌حل سوم رفع مشکل تعاونی مسکن ارتش را اعطای زمین جایگزین به این تعاونی به جای اراضی باورس دانست و ادامه داد: در همین راستا قرار شد مشخصات زمین و قیمت‌های کارشناسی را محاسبه کنیم و برای سازمان ملی زمین و مسکن در تهران بفرستیم که آنها هم طبق دستورالعمل تهاتر اراضی مجوزی برای تهاتر زمین باورس با زمین‌های متناظری در ناحیه شهری مهرگان را صادر کنند که در حال حاضر منتظر صدور این مجوز هستیم.

صدور مصوبه اعطای زمین معوض

معاون استاندار قزوین یادآور شد: اگر این مجوز به ما داده شود، تهاتر زمین‌ها و اعطای زمین جایگزین به اعضای تعاونی مسکن ارتش جنبه عملیاتی پیدا خواهد کرد. ضمن اینکه اعتبار مطالعاتی احداث مسکن برای تعاونی یادشده هم به دست اداره کل راه و شهرسازی رسیده و اراضی جایگزین هم مشخص شده است.
فرخزاد از صدور مصوبه اعطای زمین معوض به تعاونی یادشده خبر داد و افزود: فرآیند الحاق به محدوده این اراضی طی شده و طرح تفصیلی آن مطرح و تأیید شده است.

کد خبر 5119348

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =