لزوم نگهداشت سرمایه گذاری های موجود در خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس اتاق بازرگانی بیرجند بر نگهداشت سرمایه گذاری های موجود در استان تاکید کرد و گفت: استراتژی های توسعه استان تدوین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام صبح چهارشنبه در جلسه کمیته جذب سرمایه گذاری استان اظهارکرد: این کمیته ذیل ستاد توسعه خاوران تشکیل شده است.

وی با اشاره به شعار استاندار جدید خراسان جنوبی مبنی بر تدبیر، تلاش و توسعه اظهارکرد: این شعار برازنده این ستاد می تواند باشد و امیدواریم این جملات زیبا را در فضای عملیاتی پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از الزامات توسعه رفتارهای الگویی مدیریتی برای سرمایه گذاری است، عنوان کرد: باید برای سرمایه گذاری در استان ایجاد انگیزه شود.

وی به راه اندازی مرکز پژوهش های اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند اشاره کرد و افزود: مدیر این مرکز مسئول دبیرخانه کمیته جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی استان خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با تاکید بر اینکه باید فرصت ها و تهدیدهای سرمایه گذاری استان احصا و تجزیه و تحلیل شود، بیان داشت: استراتژی های توسعه خراسان جنوبی را تدوین و ارائه خواهیم کرد.

احتشام با بیان اینکه بخش خصوص اختیارات ندارد، ادامه داد: ستاد توسعه خاوران زمینه ای برای یک همت و هم افزایی جمعی در جهت رسیدن به توسعه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: اگر همه در کنار هم با هم افزایی مشترک عمل کنیم توسعه استان محقق خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید به معنای واقعی فضای کسب و کار را تسهیل و موانع سرمایه گذاری را برداریم، عنوان کرد: در بسیاری از واحدهای تولیدی استان بیکاری پنهان وجود دارد که باید شناسایی شود.

وی با اشاره به اینکه تسریع در حل و فصل مشکلات سرمایه گذاری های موجود باید در اولویت قرار گیرد، بیان کرد: سرمایه گذاران فعلی ما الگویی برای سرمایه گذراران آتی خواهند بود بنابراین باید در جهت رفع مشکلات آنها گام های عملیاتی برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه باید قوانین اقتضایی وضع شود، تصریح کرد: قطعاً ما نمی توانیم قانونی که در مرکز کشور اجرا می کنیم را در خراسان جنوبی یا سیستان و بلوچستان پیاده کنیم و به توسعه برسیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند عنوان کرد: پشتیبانی از سرمایه گذاری لازمه توسعه است و در این راستا می طلبد بعد از جذب سرمایه گذاران نیز آنها را تنها نگذاریم.

وی با اذعان به اینکه خرد جمعی و هم افزایی در استان یزد موجب شده تا این استان الگوی توسعه صنعتی در کشور باشد، اضافه کرد: لازم است مشوق های سرمایه گذاری برای استان مشخص و اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید شرایط سرمایه گذاری در استانهای مختلف برابر باشد، ادامه داد: این شرایط در حال حاضر برابر نیست بنابراین نیاز است مشوق هایی چون کاهش نرخ مالیات و یا کاهش نرخ سود تسهیلات تولید را در نظر بگیریم تا سرمایه گذار انگیزه برای سرمایه گذاری در این استان را داشته باشد.

وی ایجاد انگیزه را اصلی مهم برای جذب سرمایه گذاری ها در استان دانست و بیان داشت: اتاق بازرگانی بیرجند تا کنون با تمام توان در خدمت توسعه استان بوده وتعامل موثری نیز با بخش دولتی در استان داشته ایم.

احتشام با اذعان به اینکه ما به عنوان بخش خصوصی انتظار و توقع داریم به نظرات و پیشنهاد و طرح ها ی صاحبنظران و کارشناسان این بخش توجه شود، افزود: توسعه امروز مرد میدان می خواهد و مرد میدان هم نیز لازم است تا موانع را از پیش پای سرمایه گذار بردارد.

وی با اذعان به اینکه با برگزاری صرف جلسات و مطرح کردن موضوعات نتیجه ای حاصل نخواهد شد، تصریح کرد: همت بخش خصوصی و دولتی می تواند عامل توسعه استان باشد.

کد خبر 5121124

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =