برگزاری نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای آب وانرژی

یاسوج -مدیر روابط عمومی شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای آب وانرژی همزمان باروز جهانی محیط زیست برگزارمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد غریبی افزود: این جشنواره منطقه‌ای با شعار محوری «۱۰۰ ثانیه برای آب و انرژی» با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و وزارت نیرو برای نشان‌دادن اهمیت موضوع انرژی در شرایط فعلی جهان اجرا می‌شود.

دبیر شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان با اشاره به اهداف این جشنواره یادآور شد: وزارت نیرو این جشنواره را با هدف آگاهی بخشی در خصوص اهمیت مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفظ محیط زیست، تبیین نقش بهره‌برداری بهینه از منابع آب و انرژی در توسعه پایدار، ترغیب جامعه به مدیریت مصرف آب و انرژی در زمان بحران‌های فراگیر، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع انرژی، آشنایی با جمع‌آوری، استحصال، فرآیند انتقال، تصفیه و توزیع آب به مرحله اجرا رسانده است.

غریبی اضافه کرد: پنج محور اعلام شده برای جشنواره شامل "ارزش زیست محیطی آب و انرژی"، "ارزش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی"، "تغییر اقلیم، آب و انرژی"، "نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی" و "دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار" مورد توجه قرار گرفته که به اقتضای علاقه بتوانند آثار موردنظر را برای جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: شعار محوری این جشنواره منطقه‌ای یعنی «۱۰۰ ثانیه برای آب و انرژی» نیز متناسب با گرامیداشت روز جهانی محیط زیست انتخاب شده و این جشنواره با حمایت چند سازمان و نهاد ملی و منطقه‌ای همچون دفاتر یونسکوی افغانستان و پاکستان، شورای تحقیقات منابع آب پاکستان، سازمان فیلم افغان، انجمن سینمای جوان ایران، اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران، شرکت‌های مادر تخصصی زیرمجموعه وزارت نیرو و آبفای استان اصفهان برگزار خواهد شد.
دبیر شورای انسجام بخشی وزارت نیرو در استان خاطرنشان کرد: علاقمندان در استان با تولید آثار هم راستا با اهداف جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره یا شرکت آبفای استان ارسال کنند.

غریبی همچنین با بیان اینکه فیلم‌های تولیدی به شرط آنکه در جشنواره بین‌المللی دیگری تاکنون به نمایش در نیامده باشند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند، یادآور شد: فیلم‌های تولیدی در سه قالب داستانی، مستند و پویانمایی با حداکثر زمان ۱۰۰ ثانیه در جشنواره شرکت داده می‌شوند.

کد خبر 5157740

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =