کار پرسپولیس گناه نابخشودنی نیست/ مشکل امضای استقلال حل می‌شود

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه قرار است نشستی بین شستا و فدراسیون فوتبال برگزار شود، گفت: هیات مدیره استقلال یک نفر دیگر را به جای اسماعیل خلیل زاده برای امضای چک‌های باشگاه معرفی می‌کند.

مهدی علی نژاد در حاشیه نشست مشترک نوبخت معاون رئیس جمهوری با مدیران ورزش در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر مشکل امضای چک های باشگاه استقلال بعد از بازداشت اسماعیل خلیل زاده رئیس هیات مدیره این باشگاه گفت: طبق اساسنامه باشگاه استقلال، یکی از صاحبان امضا یا رئیس هیات مدیره است یا یکی از اعضای هیات مدیره به انتخاب این هیات. باتوجه به شرایطی که برای خلیل زاده ایجاد شده، هیات مدیره باید یک نفر دیگر را معرفی کند تا چک ها امضا شود. الزامی مبنی بر اینکه هیات رئیسه تمام چک ها را امضا کند وجود ندارد. با اعضای هیات مدیره صحبت کردم. قرار شد تا آخر هفته خودشان در این خصوص تصمیم بگیرند.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اعلام شماره کارت از سوی باشگاه استقلال برای جمع آوری کمکهای هواداران، تصریح کرد: هزینه های باشگاه بیش از پولی بوده که کارگزار باید پرداخت می کرده است. در ریز جریان نیستم ولی کمک هوادار خیلی عجیب نیست و داوطلبانه است و در همه جای دنیا متداول است. از این کار نه حمایت می کنم نه از آن عدم حمایت دارم؛ این کار یک گناه نابخشودنی نیست. همیشه هواداران به این باشگاه ها با روش های مختلف کمک کرده اند. اگر یادتان باشد در سال های گذشته این کمک کها از طریق سامانه ها انجام می شد. حالا این سامانه ها با نظر وزارت ارتباطات تعطیل شده است. این را هم هیات مدیره باشگاه تصمیم گرفته است نه وزارت ورزش.

علی نژاد در ادامه در خصوص اینکه گفته می شود وزارت ورزش نقشی در تعیین کارگزار پرسپولیس داشته و حالا اجازه نمی دهد این قرارداد فسخ شود، تاکید کرد: خیر به هیچ وجه اینطور نیست و ما در این ماجرا ورودی نداریم.

وی در خصوص کمک ۱۰ میلیاردی دولت به فدراسیون فوتبال و اینکه آیا وزارت ورزش نظارتی روی چگونگی هزینه این کمک می شود؟ گفت: تفاهمنامه هایی با فدراسیون هایی داریم که کمک ها انجام می شود. با فدراسیون فوتبال هم این تفاهمنامه را داریم. اولویت برای فدراسیون فوتبال حضور قدرتمند در مسابقات انتخابی جام جهانی است تا بچه ها با آرامش در این مسابقات شرکت کنند. شرایط خطیری بود که با کمک دولت و وزارت ورزش این کمک پرداخت شد.

معاون وزیر ورزش درباره مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شستا گفت: ۲۵ میلیارد تومان پول از طرف فدراسیون به شستا پرداخت شده است. وقتی این حکم صادر شده بود، پولی به شستا داده نشده بود. قرار شد دوستان نشستی را با مسئولان شستا داشته باشند و به توافقاتی برسند تا مشکل حل شود. یک بخش از شستا خصوصی شده است و مربوط به دولت نیست. بین دو وزیر ورزش و رفاه صحبت هایی شده است و قرار شد رئیس فدراسیون فوتبال و مدیرعامل شستا داشته باشند به گونه ای که منافع بازنشستگان و فوتبال ایران حفظ شود.

علی نژاد در خصوص پیش بینی وزارت ورزش از مدال های ایران در المپیک توکیو یادآور شد: ورزش قابل پیش بینی نیست و نمی توان گفت این اتفاق می افتد یا نه. هزاران عامل وجود دارد که باعث می شود نتیجه ای به دست بیاید. زیبایی ورزش در غیر قابل پیش بینی بودن آن است. به صورت کلی از کشتی، وزنه برداری، تکواندو و کاراته انتظار مدال داریم. فکر می کنیم شمشیربازی و تیراندازی اگر روز اوج باشند، شرایط مدال آوری را برای اولین بار خواهند داشت. در ۶ رشته امکان مدال آوری داریم. نمی گویم مدال طلا چون همانطور که گفتم نمی توان از قبل گفت در فلان رشته طلا می گیریم. هیچکس نمی داند روز المپیک چه اتفاقی می افتد. ما به عقبه این ورزش ها نگاه می کنیم و می بینیم در مسابقات قاره ای و جهانی چه شرایطی داشته اند. پیش بینی ما این است که باتوجه به اینکه تدارکات خوبی داریم ان شاءالله بچه ها هم عملکرد خوبی نشان بدهند تا مردم خوشحال بشوند هم در المپیک و هم در پارالمپیک. البته در پارالمپیک در خصوص مدال آوری شفاف سازی داشتند.

وی در مورد اینکه آیا فدراسیون ها بعد از مسابقات المپیک ارزیابی و بازخواست می شوند؟ اظهار کرد: از سال ۱۳۹۹ روش بودجه بندی را تغییر دادیم و در سال ۱۴۰۰ هم بر همان اساس عمل می کنیم. عملکرد سال گذشته مبنای بودجه سال آینده می شود. اگر سال ۱۴۰۰ رشته هایی در المپیک باوجود پول هایی که دادیم، نتیجه نگرفتند حمایت وزارت ورزش کم می شود. این بزرگترین بازخواست مدیریتی است. قطعا این ارزیابی وجود دارد و بدون تعارف اعلام می کنیم. این روش جدیدی است که وزارت ورزش در بودجه بندی دیده است. وزرای بعدی اختیار دارند آن را تغییر بدهند ولی باید شاخص ها مشخص باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص رد صلاحیت اینچه درگاهی برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک در حالی که وی در این سمت حضور دارد، گفت: نامه ای از بازرسی کل کشور دریافت کردیم که بر اساس ارزیابی این سازمان، ایشان را فاقد شرایط تایید صلاحیت مدیریتی دیده اند. بر اساس ماده ۱۰ قانون بازرسی پیشنهادات این سازمان برای دستگاه ها الزام آور است و موظف هستیم به آن عمل کنیم و صلاحیت ایشان تایید نشد.

علی نژاد در پایان در خصوص موانع خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: فرایند خصوصی سازی در بودجه سال ۱۳۹۸ آمد و اقداماتش آغاز شد. در شهریور ماه ۱۳۹۸ اعلام شد شرایط خصوصی سازی وجود ندارد. از مهر ۱۳۹۸ اقدامات زیادی انجام شد تا شرایط دو باشگاه برای ورود به بازار سرمایه فراهم شود. برای شفاف سازی، حساب های دو باشگاه چند سال حسابرسی و شرایط سود و زیان مشخص شد و افزایش سرمایه پیدا کردند. دو ورزشگاه به نام استقلال و پرسپولیس و برندهایشان ارزش گذاری شد. این اقدامات آنها را برای ورود به بازار سرمایه آماده کرده است. مصوبه هیات عالی خصوصی سازی و شورای عالی بورس هم گرفته شد. امروز دو باشگاه در اختیار سازمان خصوصی سازی و در مراحل پایانی هستند. این کار در اختیار سازمان خصوصی سازی است. وزارت ورزش و دو باشگاه کارشان را انجام داده اند.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه هفته گذشته با اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال جلسه داشته است، اختلاف بین هیات مدیره و مدیرعامل این باشگاه را رد کرد و گفت: احمد مددی با هیات مدیره استقلال مشکلی ندارد. بعضا سوء تفاهم هایی بود که برطرف شد.

علی نژاد در پایان در خصوص وضعیت پرونده مارک ویلموتس و شکایت ایران به دادگاه عالی ورزش گفت: تیم حقوقی خوبی توسط فدراسیون در داخل و خارج هماهنگ شده است که کار را دنبال می کنند. وزارت ورزش و معاونت حقوقی ریاست جمهوری هم در بحث حقوقی کمک کرده اند. امیدوارم دفاع خوب با وکلای خوب داخلی و خارجی حکم فیفا را بشکند و کشور دچار خسارت نشود.

کد خبر 5219444

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =