حملات راکتی حزب الله علیه صهیونیست‌ها

پس از شلیک دهها راکت به سمت اشغالگران صهیونیست، مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای به آن واکنش نشان داد و مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از شلیک دهها موشک به سمت صهیونیست‌ها، حزب الله لبنان ضمن برعهده گرفتن این حملات اعلام کرد: در ساعت ۱۱:۱۵ امروز جمعه با دهها راکت، اراضی اطراف پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا هدف قرار گرفته است.

مقاومت اسلامی لبنان بیانیه‌ای درباره حملات راکتی از جنوب لبنان به سمت مواضع رژیم صهیونیستی صادر کرد و مسئولیت حملات را برعهده گرفت که در این بیانیه آمده است: گروه‌های شهیدان علی کامل محسن و محمد قاسم طحان مناطق اطراف مواضع اشغالگران را در مزارع شبعا هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: این حمله با دهها راکت از نوع ۱۲۲ میلی متری انجام شد. این حملات راکتی در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به الجرمق و الشواکر لبنان رخ داده است.

نبیه بری: رژیم صهیونیستی تنها زبان زور را می فهمد

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان به حملات تجاوزکارانه اخیر رژیم صهیونیستی به مرزهای لبنان واکنش نشان داد. وی گفت: تحولات ۲ روز اخیر این واقعیت را ثابت کرد که صهیونیست‌ها تنها زبان زور را می‌فهمند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی یک بار دیگر ثابت کرد که تجاوزگری جزئی جدایی ناپذیر از طبیعت و ماهیت آن است. تنها راه مقابله با صهیونیست‌ها تمسک به وحدت و مقاومت است.

شیخ نعیم قاسم: حمله به لبنان با واکنش مناسب روبرو خواهد شد

معاون دبیرکل حزب الله لبنان به موضع‌گیری درباره حملات امروز مقاومت به صهیونیست‌ها پرداخت و آن‌را در راستای تثبیت قواعد بازدارندگی دانست.

وی افزود: واکنشی که حزب الله لبنان نشان داد و در واقع در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی بود که همه دنیا آن‌را دیدند و ما نمی‌توانیم که در قبال آن سکوت اختیار کنیم.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: اسرائیل باید بداند که لبنان عرصه جولان دادن آن نیست تا هرگونه که می‌خواهد عمل کند و قدرت خود را به رخ بکشد.

وی گفت: لبنان عرصه امن و مصون شده است و اسرائیل باید بفهمد که باید قاعده را رعایت کند و به بازدارندگی توجه کند وگرنه ما آماده واکنش هستیم.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: حزب الله علناً متعهد شده است که حمله به لبنان به این معنی است که با واکنش مناسب روبرو خواهد شد.

آرامش در جنوب لبنان حکمفرماست

خبرنگار المنار از آرامش در جنوب لبنان و عادی شدن اوضاع پس از حملات راکتی و به دنبال آن حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطقی از جنوب لبنان، خبر داد و اعلام کرد که هیچ تحرکی از صهیونیست‌ها در مناطق نزدیک مرز لبنان مشاهده نمی‌شود.

حمایت انصارالله یمن از حزب الله لبنان

جنبش «أنصارالله» یمن به عملیات مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. این جنبش با صدور بیانیه‌ای عملیات شجاعانه حزب الله علیه رژیم صهیونیستی را به این گروه مقاومتی تبریک گفت.

بر اساس این گزارش، در بیانیه جنبش أنصارالله یمن آمده است: اقدام حزب الله در هدف قرار دادن مواضع رژیم صهیونیستی پاسخی مشروع به اقدامات و حملات تجاوزکارانه این رژیم بود. ما در یمن از عملیات‌های مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم.

واکنش دیاب و حریری

حسان دیاب نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در حال رایزنی‌هایی با هدف مهار تنش حاصل در جنوب لبنان است.

وی از سازمان ملل خواست که به رژیم صهیونیستی فشار وارد کند و آن‌را مجبور به احترام گذاشتن به قطعنامه ۱۷۰۱ و توقف اقداماتش کند.

دیاب بر ضرورت بازگشت آرامش و توقف حملات متوالی رژیم صهیونیستی به لبنان و نقض حاکمیت آنکه روز گذشته از طریق حملات هوایی به جنوب لبنان به اوج خود رسید، تاکید کرد و آن‌را تهدیدی مستقیم و قوی به قطعنامه ۱۷۰۱ دانست.

از سوی دیگر سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان هم گفت: اوضاع مرزی با دشمن اسرائیلی بسیار خطرناک است و تهدید بی سابقه علیه قطعنامه ۱۷۰۱ وجود دارد.

وی گفت: دولت مسئول حفظ جان شهروندان لبنانی است.

پرواز پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز العرقوب در جنوب لبنان

المنار از توقف حملات رژیم صهیونیستی به مناطق کفرشوبا، الهباریه و رباع التبن، السدانه و پرواز پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز مناطق العرقوب و مزارع شبعا خبر دادند.

استفاده صهیونیست‌ها از بمب‌های فسفری در حملات به مناطق لبنانی

یک منبع امنیتی لبنانی اعلام کرد: ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به کفرشوبا در جنوب لبنان از بمب‌های فسفری استفاده می‌کند.

واکنش حماس وجهاد اسلامی فلسطین به حملات راکتی غافلگیر کننده حزب الله علیه صهیونیست‌ها

جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز جمعه به عملیات غافلگیرانه مقاومت حزب الله علیه رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، جنبش حماس اعلام کرد: به مقاومت لبنان که با عملیات غافلگیرانه خود معادلات دشمن صهیونیستی را در هم شکست، تبریک می‌گوئیم. نبرد با دشمن صهیونیستی در تمامی جبهه‌ها باید تا زمان نابودی رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند.

این جنبش در ادامه تأکید کرده است: مقاومت در برابر اشغالگران و پاسخ دادن به جنایات آنها حقی است که برای مقاومت محفوظ است. متجاوزان قطعاً پاسخ جنایات خود را دریافت می‌کنند. جنبش مقاومت اسلامی حماس از پاسخ حزب الله به حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد: ما از حملات راکتی مقاومت اسلامی لبنان که در واکنش به حملات اشغالگران انجام شد، تمجید می‌کنیم.

جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: ما بر حق همه ملت‌های منطقه در ادامه مقاومت تا آزادی اراضی آنها تاکید می‌کنیم.

غافلگیری صهیونیست‌ها از حملات راکتی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که حملات راکتی امروز جمعه مقاومت اسلامی فلسطین غافلگیری بزرگ نهادهای امنیتی این رژیم بوده است و نهادهای امنیتی این رژیم نتوانستند ارزیابی درستی درباره حملات داشته باشند و ارزیابی مبنی بر اینکه حزب الله دست به حملات راکتی می‌زند، نداشتند. ارتش اسرائیل باید نگران باشد.

این رسانه‌ها اعلام کردند که هم اکنون درباره نحوه واکنش نشان دادن به این حملات بدون اینکه کار به درگیری بکشد، بحث و رایزنی می‌شود.

این رسانه‌ها از نشست بنت، گانتز و کوخاوی خبر دادند.

معادله‌ای که حزب الله تثبیت کرد

المنار به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد: حزب الله معادله شلیک در برابر شلیک و مناطق مفتوح در برابر مناطق مفتوح را تثبیت کرد.

حملات توپخانه‌ای صهیونیست‌ها به مناطق مرزی لبنان

منابع خبری از حملات توپخانه رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان از جمله کفرشوبا خبر دادند.

شبکه المیادین از شنیده شدن صدای آژیر در جولان اشغالی و الجلیل در نزدیکی مرز لبنان خبر داد و اعلام کرد: گزارش‌های اولیه از شلیک راکت به سمت جولان اشغالی حکایت دارد.

شبکه الجزیره هم اعلام کرد: صدای انفجارهایی در مزارع شبعا در جنوب لبنان شنیده می‌شود. یک مرکز اسرائیلی در داخل مزارع شبعا هدف قرار گرفته است.

شبکه الجزیره همچنین اعلام کرد که صدای آژیر خطر در مناطق مختلف جولان اشغالی و منطقه الجلیل در داخل فلسطین اشغالی شنیده می‌شود. همچنین صدای انفجارهایی در برخی شهرک‌های مرزی با لبنان شنیده می‌شود.

الجزیره از پرواز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شکل گسترده بر فراز مناطقی از العرقوب در جنوب لبنان خبر دادند.

طبق گزارش الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی هم از حملات توپخانه‌ای به مناطق جنوبی لبنان در واکنش به موشک‌های شلیک شده به شهرک‌های صهیونیست نشین خبر داد.

رویترز هم به نقل از یک منبع امنیتی لبنانی اعلام کرد که راکت‌ها از جنوب لبنان به سمت رژیم صهیونیستی شلیک شده است.

صابرین نیوز هم از شنیده شدن صدای انفجارهایی در نزدیکی مثلث سوری، لبنانی، فلسطینی به ویژه شهرک مناحیم هورویتز خبر داد و اعلام کرد که سامانه گنبد آهنین در رهگیری راکت‌های شلیک شده به سوی شهرک‌های صهیونیست نشین در جولان اشغالی ناکام عمل کرده است. دست کم هفت راکت گراد به داخل جولان اشغالی شلیک شده است. تعدادی از این راکت‌ها یک مرکز صهیونیستی را به طور مستقیم در مزارع شبعا هدف قرار داده است.

صابرین نیوز به نقل از منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حملات راکتی، پایگاه نظامی «دوف» در مرز لبنان و فلسطین را هدف قرار داده است.

طبق گزارش صابرین نیوز، دست کم ۲۰ راکت گراد به مناطق مختلف جولان اشغالی و مزارع شبعا شلیک شده است و همچنین پایگاه نظامی دوف به شکل مستقیم هدف قرار گرفته است.

همچنین صابرین نیوز از حملات توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق خالی از سکنه در اراضی لبنان خبر داد.

صابرین نیوز گزارش داد: ستونی از دود هم اکنون از شمال فلسطین اشغالی به هوا برخاسته است.

همزمان نهادهای درمانی رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی و الجلیل اشغالی به حال آماده‌باش درآمدند.

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند: پناهگاه‌هایی که به دنبال حمله روز سه شنبه به کریات شمونه به دنبال حمله موشکی گشوده شده است همچنان طی تعطیلات آخر هفته باز خواهد ماند.

هم اکنون نشستی میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم درباره تحولات اخیر در حال برگزاری است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که نفتالی بنت نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی از بیم سقوط کابینه خود از رویارویی هراس دارد.

خبرنگار روزنامه «جروزالیم پست» ویدئویی از لحظه شلیک سامانه گنبد آهنین در یک پایگاه نظامی اسرائیلی در جولان اشغالی منتشر کرده که در آن نظامیان صهیونیست هر کدام به یک سمت در حال فرار کردن هستند.

کد خبر 5274944

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 4 =

  نظرات

  • ایرانی IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
   4 0
   جواب های هوی است اگر به این سگ هار قلاده شکسته امان بدهید هیچ کس در امان نخواهد بود پس باید آنقدر بزنی تو سرش تا هلاک شود به نیت آزادی قدس شریف اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وسَهِّلْ مَخْرَجَهُمْ والعَنْ أعْدَاءَهُم
  • ناشناس IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
   0 0
   این تروریست وکودک کش باید ادب شود باید با قدرت جواب این سگ هار را داد اگر حزب الله قهرمان جواب ندهد این زژیم جنایتکار سر جاش نخواهد نشست انشاالله نابودی اسرائیل نزدیک است تا مردم مظلوم فلسطین یک نفس راحتی بکشند وزندگی عادی خود را بکنند