تدوین آیین‌نامه محوریت‌بخشی به امام مسجد در بوشهر

بوشهر- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از تدوین آئین‌نامه محوریت‌بخشی به امام مسجد در بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری بعد از ظهر دوشنبه در نشست شورای تبلیغ استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر تنها استانی است که سند جامع مساجد در آن تدوین و تصویب شده است.

وی با بیان اینکه در حال تدوین آئین‌نامه‌های این سند هستیم، خاطرنشان کرد: فرصتی طلایی است که محوریت‌بخشی به امام مسجد به عنوان یکی از این آئین‌نامه‌ها، مورد تأیید قرار بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: یکی از مباحثی که می‌تواند به عنوان آئین‌نامه در شورای عالی مساجد تصویب شود این است که آئین‌نامه محوریت بخشی به امام مسجد در شورای عالی مساجد ارائه شود و پس از آنکه به عنوان آئین‌نامه مصوب شد قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی گفت: در مباحث مربوط به مساجد این تقسیم‌بندی اتفاق افتاده که ما بتوانیم به تدریج تمرکز بیشتری ناظر به مباحث مسجدی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به فلسفه تشکیل جلسه شورای تبلیغ ابراز داشت: آشنایی عزیزانی که در نهادهای دیگر متولی امر مسجد هستند، با فعالیت‌ها و مأموریت‌هایی که در حال انجام است و در نهایت امر، همگرایی بیشتر برای نزدیک‌تر شدن به اهدافی که در سند جامع مساجد استان ذکر شده محور این نشست را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به فعالیت‌های مرتبط با حوزه مسجد که در دستور کار بنیاد هدایت قرار دارد، تصریح کرد: مباحثی که با تشریک مساعی و زحمات ارزشمند بزرگواران در امور مساجد، اوقاف و سایر مجموعه‌های مرتبط با مسجد، به عنوان سند تدوین شده با آنچه که به عنوان مأموریت در بنیاد هدایت تعریف شده انطباق حداکثری دارد و لذا بودجه‌ها، حمایت‌ها و کمک‌هایی که از تهران ناظر به مساجد اختصاص داده می‌شود، کمک کننده است که این سند واقعی‌تر به سمت اجرا حرکت کند.

وی گفت: مدیران شهرستانی ادارات تبلیغات اسلامی استان به عنوان راهیاران استانی در سطح شهرستان‌ها این کار را به عهده گرفتند و مأموریت متمرکز مساجد را دنبال می‌کنند و در استان هم حجت‌الاسلام رنجبر به عنوان راهیار استانی شبکه امامت این مسئولیت را به عهده دارد.

کد خبر 5309446

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =