برگزاری نشست صهیونیستی «اربیل» خیانتی آشکار به ملت عراق بود

مقام ارشد جبهه «عمل اسلامی» لبنان در سخنانی برگزاری نشست صهیونیستی در شهر «اربیل» واقع در اقلیم کردستان عراق را خیانتی آشکار به مردم این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «شیخ زهیر جعید» هماهنگ کننده جبهه «عمل اسلامی» لبنان امروز یکشنبه به برگزاری نشست صهیونیستی در اربیل واقع در اقلیم کردستان واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان ضمن محکومیت شدید برگزاری نشست مذکور اعلام کرد: برگزاری نشست صهیونیستی در اربیل خیانتی آشکار به مردم عراق و جهادگری‌های آنها بود.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: ملت‌های عربی و اسلامی باید در برابر اقداماتی که در مسیر عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی انجام می‌شود، اقدام جدی انجام دهند. دشمن صهیونستی به دنبال تجزیه منطقه است.

پیشتر «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق به نشست صهیونیستی اخیر در شهر «اربیل» واقع در اقلیم کردستان واکنش نشان داد. دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء نشست اربیل را اقدامی سفارشی و بی ارزش خواند و افزود: این نشست را برخی افراد ناموجه و خیانتکار و بی بهره از غیرت و شرافت عراق به منظور عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی برگزار کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرده است: چنین اقدامی تغییری در موضع‌گیری اصولی و تاریخی عراق در قبال مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی اشغالگر ایجاد نمی‌کند. الکعبی با تاکید بر اینکه خیانتکاران و سازشگران هیچ جایی در عراق ندارند، تصریح کرده است: آنها در همه مقیاس‌ها مهدور الدم بوده و ملت عزّتمند عراق آنها را به سزای عملشان خواهد رساند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، دولت اقلیم کردستان را مسئول برگزاری چنین نشستی و همچنین حضور عناصر جاسوسی صهیونیستی در این منطقه برشمرده و افزوده است: همین عناصر صهیونیستی به واسطه خریدن افراد سست عنصر، چنین نشست‌های پوچی را برگزار می‌کنند.

وی در پایان تصریح کرده است: عراق قلب تپنده مقابله با ظلم و اشغالگری و همچنین طلایه‌دار آزادسازی خواهد بود. قدس شریف نیز شعار و رمز مقاومت ما باقی خواهد ماند.

کد خبر 5314025

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha