طرح رصد مسیر برون رفت تصمیم گیری از اتاق‌های دربسته به سطح محلات

عضو شورای شهر تهران گفت: «طرح رصد» کمک می کند تصمیم گیران نظام برنامه و بودجه و سیاست گذاران مدیریت شهری، به جای تصمیم‌گیری در اتاق‌های در بسته شورا، به میدان عمل در محلات و مناطق بروند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست تخصصی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با نخبگان، معتمدین و مدیران منطقه ۱۴ شهرداری در "طرح رصد" عصر روز گذشته یک شنبه چهارم آبان ماه برگزار شد. میثم مظفر نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در این خصوص اظهار داشت: با اجرای طرح رصد، این بار تصمیم گیران نظام برنامه و بودجه و سیاست گذاران مدیریت شهری، به جای تصمیم‌گیری در اتاق‌های در بسته شورا، به میدان عمل در محلات و مناطق می‌روند و با چالش‌ها، اولویت‌ها و ترجیحات مردم آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه با رویکرد بودجه‌ریزی مشارکتی، مردم به صورت مستقیم در چرخه سیاست گذاری و تدوین برنامه و بودجه دخیل خواهند شد افزود: برای تحقق این امر مقدماتی در حال فراهم شدن است.

رئیس کمیته بودجه طی توضیحاتی در خصوص طرح مذکور افزود: در "طرح رصد" کارگاه‌های تخصصی با حضور نخبگان، امنا و معتمدین محلات در کنار مدیران و شهرداران محترم مناطق و کارشناسان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با عنوان کارگاه رصد نظام مسائل و چالش‌های اولویت دار مناطق تشکیل می‌شود.

میثم مظفر ادامه داد: در مرحله اول نقطه نظرات مردم در محلات احصاء می‌شود، در گام دوم با حضور میدانی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در محلات، صحت سنجی صورت می‌گیرد و در گام سوم با تشکیل کارگاه تخصصی گفتگو و تبادل نظر، جمع بندی کمیسیون برنامه و بودجه شورا برای بودجه ۱۴۰۱ مشخص خواهد شد.

کد خبر 5337114

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =