۱۵ پروژه نیمه تمام فردوس در انتظار اعتبار /خواسته های شورایی

فردوس -اعضای شوراهای اسلامی شهرستان فردوس خواسته ها، مشکلات و کمبودهای این منطقه را مطرح و خواستار رسیدگی و پیگیری نماینده مردم شهرستان در مجلس برای حل این مشکلات شدند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: اعضای شوراهای اسلامی شهرهای فردوس، اسلامیه و باغستان به اتفاق شهرداران این شهرها چهارشنبه شب در جلسه‌ای دو ساعته با نماینده مردم در مجلس به بیان خواسته‌ها، مشکلات و کمبودهای این شهرها پرداختند و خواستار پیگیری ویژه از سوی حجت الاسلام مجید نصیرایی شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر فردوس در این جلسه خواستار توجه ویژه به شهرداری‌ها شد و افزود: باید طرحی در مجلس مطرح شود تا حداقل، حقوق پرسنل شهرداری‌های کوچک را دولت تقبل کند زیرا مهمترین دغدغه شهرداران چگونگی تأمین حقوق پرسنل است و تمرکز شهردار را از توجه به مسائل مهم شهری می‌گیرد.

فرسایش برخی طرح‌های نیمه تمام به لحاظ طولانی شدن

سید مهدی علی پر ست پیگیری قیر رایگان شهرداری‌ها و توجه ویژه به ۱۵ پروژه نیمه تمام شهرستان فردوس را از نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی خواستار شد و گفت: تکمیل پژوهشکده انار که نیمه تمام ماندن آن تأثیر منفی بر اذهان عمومی گذاشته، تأمین پروژه فاضلاب، راه آهن، فرودگاه و گود زورخانه فردوس از مهمترین پروژه‌های نیمه تمام فردوس است که برخی از آنها به لحاظ طولانی شدن به فرسایش افتاده و ضروری است هر چه زودتر به نتیجه‌ای برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر باغستان نیز با بیان اینکه باغستان به عنوان منطقه نمونه گردشگری شناخته شده است؛ گفت: با توجه به اینکه قنات جهانی بلده هم در این منطقه قرار گرفته ولی عملاً تا کنون کاری که موجب توسعه و ارتقا سطح گردشگری شهر سرسبز باغستان شود انجام نشده است.

باغستان یک متر زمین برای واگذاری ندارد

سید مهدی فروتن تاکید کرد: با توجه به اینکه طرح ملی مسکن در کشور کلید خورده ولی در باغستان حتی یک متر زمین برای واگذاری نداریم و تمام زمین‌ها ملک شخصی است که باید تدبیری اندیشیده شود.

وی خواستار ارتقا شهر باغستان به بخش شد و تصریح کرد: این موضوع با عنایت به اینکه فردوس نیاز به سه بخش دارد به طور جد در دست پیگیری است و باید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به ما کمک کند.

رئیس شورای اسلامی شهراسلامیه نیز با اشاره به اینکه سرانه تفکیک در شهراسلامیه زیاد است، گفت: این امر موجب از بین رفتن باغات انار که شناسنامه شهر اسلامیه است، خواهد شد.

معطل ماندن طرح تفضیلی شهر اسلامیه برای تصویب

خلیل آذر همایون اضافه کرد: طرح تفضیلی شهر اسلامیه سه سال شده برای تصویب معطل مانده که این موضوع مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود آورده و لازم است با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هر چه زودتر به نتیجه برسد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان فردوس نیز با توجه به پیگیری مکرر خواستار استقرار پادگان پدافند هوایی در فردوس شد و اضافه کرد: بیکاری در شهرستان فردوس موجب پدید آمدن آسیب‌های اجتماعی زیادی شده و مهاجرت نخبگان و جوانان این شهرستان را در پی داشته که باید با رونق کسب و کارها، از مهاجرت جوانان جلوگیری شود.

هادی واحدی به مشکلات خبرنگاران شهرستان اشاره کرد و گفت: عدم امنیت شغلی این عزیزان و مسائل بیمه آنان باید حل شود تا موجب دلگرمی آنان برای ادامه کار شود.

لزوم کمک دولت به پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها

هزینه‌های سرسام آورحقوق پرسنل شهرداری‌ها، پیگیری و هم گرایی در جهت تصویب طرح بزرگ پارک خطی قنات جهانی بلده، وصول مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی، کم کردن حد نصاب تفکیک اراضی و باغات در شهر اسلامیه در راستای حفظ ساختار این شهر، توجه ویژه به شهر باغستان پس از تبدیل شدن به شهر با توجه به وسعت زیاد و جمعیت کم و کمک به پروژه‌های عمرانی این شهر تازه تأسیس از مهمترین خواسته‌ها و مشکلات شهرداری‌های فردوس، اسلامیه و باغستان بود که از زبان شهرداران این شهرها خطاب به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان شد.

حمید حلاج مقدم فرماندار فردوس نیز به تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرستان فردوس پرداخت و تاکید کرد: با وحدت و هم گرایی اعضای شوراهای اسلامی و مدیران اجرایی شهرستان و تعامل با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مشکلات را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه تمام مطالبات مطرح شده به صورت جداگانه و با حضور مسئولان شهرستان فردوس در تهران پیگیری خواهد شد، افزود: سرنوشت تمام شهرهای حوزه انتخابیه فردوس به هم گره خورده و هم گرایی و وحدت کلید حل مشکلات است.

طرح جامع مدیریت شهری واحد در دستور کار مجلس

حجت الاسلام مجید نصیرایی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مدیریت شهری موازی کاری زیادی به چشم می‌خورد، گفت: در راستای اصلاح ساختارها طرح جامع مدیریت شهری واحد در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار دارد.

وی هدف اصلی از شکل‌گیری استان خراسان جنوبی را رسیدگی بیشتر و بهتر به مشکلات و توسعه متوازن و رعایت عدالت اجتماعی دانست و تاکید کرد: باید به این هدف مهم توجه شود تا برای حل مشکلات استان و شهرستان‌ها، به عنوان میانبری محسوب شود.

کد خبر 5337799

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =