«امامان محله»، راهبر زیست بوم فرهنگی جامعه هستند

حجت الاسلام میرمحمدیان بر ضرورت ارتقای مهارت تبلیغی امامان محله تأکید کرد و گفت: در جامعه برای راهبری زیست‌بوم فرهنگی، نیازمند فرماندهی قوی امامان محله هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در نشست شهید مدافع حرم «علی سیفی» که با عنوان «هم‌اندیشی و هماهنگی مدیران و شبکه امامان و شبکه شریکه الامام» برگزار شد، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی را اولویت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و اظهار کرد: عرصه فرهنگی در جامعه کنونی به دو بخش «سنتی یا چهره به چهره» و «نوین یا مجازی» تقسیم‌شده که تفاوت این بخش‌ها مبنای تقسیم‌بندی فعالیت‌های فرهنگی به‌شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام میر محمدیان طراحی فرهنگی طبق زیست‌بوم مناطق را نیازمند حضور جدی امامان محله با موضوع مساجد عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی و طراحی دقیق در حوزه فرهنگ باید از مساجد آغاز شود و امامان محله با حضور مستمر و مؤثر خود این برنامه‌ها را طبق تقسیم‌بندی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی اجرا کند.

مدیرعامل بنیاد هدایت، امام محله را فرمانده میدان فرهنگی عنوان کرد و گفت: برای موفقیت در حوزه‌های مختلف اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، باید مساجد نقطه آغاز تحولات باشد چنان‌که انقلاب اسلامی نیز از مساجد شکل گرفت و به ثمر نشست.

حجت‌الاسلام میر محمدیان بر ضرورت توانمندسازی امامان محله تأکید و خاطرنشان کرد: امام محله موفق باید دارای انگیزه، اطلاعات و مهارت بالایی بوده و متولیان امور فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی نیز در راستای رفع موانع فعالیت‌های آنان تلاش کنند که در این صورت محلات توانمند شده و آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

مدیرعامل بنیاد هدایت در پایان مساجد را سنگر فعالیت‌های عام‌المنفعه در جامعه بیان کرد و گفت: ما به دنبال مدیریت مساجد نیستیم، چراکه مسجد باید به صورت مردمی اداره شود و ما باید پشتیبانی کنیم تا مسجد و امامان محله روی پای خود ایستاده و در فعالیت‌های مختلف حکمرانی و مدیریت مردمی داشته باشد.

کد خبر 5354711

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha