مداح زنجانی عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شد

مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در سفر به استان زنجان، عضویت شاعر و مداح برجسته این استان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، نیکنام حسینی پور مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در سفر به زنجان، با حاج ولی الله کلامی زنجانی از استادان و پیشکسوتان شعر و مداحی استان زنجان دیدار کرد و ضمن تبادل نظر و پیشنهادات، عضویت وی در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت را اعطا کرد.

در این دیدار، حسینی پور از جایگاه والای پیشکسوتان عرصه شعر و هنر، سخن گفت و اعلام کرد که مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با جدیت بسیار، در راستای حل دغدغه‌ها و مسائل هنرمندان و شاعران گرانقدر کشور فعالیت خواهد کرد. با توجه به سیاست دولت مبنی بر توجه به مناطق محروم و استان‌های مختلف کشور امیدواریم مشکلات هنرمندان این مناطق حل و فصل شوند.

در ادامه این سفر، حسین محمودی پیشکسوت نقاشی قهوه خانه‌ای نیز، میزبان مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت بود. این هنرمند که پیش تر، به عضویت مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در آمده است در این دیدار، از مشکلات و دغدغه‌های مرتبط با هنر نقاشی قهوه خانه‌ای گفت.

مداح زنجانی عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شد

حسینی پور نیز با بیان اینکه ماندگاری و تأثیرگذاری هنرهایی همچون نقاشی، تئاتر و موسیقی، در کشورمان به دلیل ارتباط هنرمندان و هنرشان با واقعه سترگ عاشورا است، تاکید کرد که برای حمایت از هنرمندانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، باید امکانات بخش‌های مختلف و سازمان‌های مرتبط در اختیار رشد و سرایت در جامعه باشد.

وی همچنین از نهادها و سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی در استان زنجان خواست تا بال‌های حمایتی خود را بر روی جامعه هنری استان باز کنند تا علاوه بر ایجاد نشاط و انگیزه در جامعه، شاهد توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر منطقه باشیم. شهرداری زنجان می‌تواند از ظرفیت این استاد در فضای بصری شهر و هویت سازی استفاده کند و کارگاه این استاد را تجهیز و بازسازی نماید. بالاخره این استاد شهروند زنجان محسوب می‌شود هر چند هنرش ملی است.

مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، همچنین از وضعیت نامناسب معیشتی استاد محمودی و مشکلات اقتصادی که وی به آن دچار است، ابراز ناخرسندی کرد و در این مورد گفت: نهادهای صنفی باید در این زمینه فعال‌تر باشند و وضعیت معیشت هنرمندان به ویژه طبقه پیشکسوت را دائماً رصد کنند تا راهکارهای لازم برای رفع مشکلات توسط دولت و سازمان‌های مربوطه فراهم شود. زیبنده نیست که هنرمندان کشور ما در عسرت و تنگدستی، روزگار سپری کنند در حالی که در گذشته، خدمات و فعالیت‌های اجتماعی اثرگذاری داشته‌اند.

حسینی پور با تاکید بر اینکه رسانه‌های استانی، نقش مهمی در ایجاد ارتباط بین نهادهای متولی و هنرمندان می‌توانند ایفا کنند، به این نکته اشاره کرد که این هنرمندان، سرمایه‌های استانی و حتی ملی هستند و حمایت از آنان، یک وظیفه سازمانی و صنفی است.

وی در ادامه به وضعیت نامناسب معیشتی اسدالله یقطینی هنرمند پیشکسوت موسیقی اشاره کرد و افزود: این هنرمند، زمانی فعالیت‌های ارزنده‌ای در استان داشته و جز افراد موفق در حوزه خود بود اما بر اساس حادثه تصادف، دچار مشکلات زیادی شده که در نهایت به مشکلات معیشتی او انجامیده است. بنابراین وظیفه همه ماست که از چنین هنرمندانی حمایت کامل کنیم و با استفاده از امکاناتی همچون خانه سالمندان یا بهره مندی از پشتیبانی‌های مالی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان، این سرمایه‌های ارزشمند را به جامعه برگردانیم و از تجربیات گرانبهای شأن استفاده بیشتری کنیم.

کد خبر 5365235

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha