کیفیت بخشی کنکور و تامین آب از برنامه های محوری در هرمزگان است

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت:کیفیت بخشی کنکور و تامین آب استان را از برنامه های محوری و سرلوحه کار در هرمزگان قرار داده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دوستی پنجشنبه شب در نشست با اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان، با تشکر و قدردانی از اقدامات خیرخواهانه خیرین بزرگوار استان هرمزگان در زمینه‌های مختلف به ویژه مدرسه سازی، عنوان کرد: کار خیرین مدرسه ساز بسیار ارزشمند است که با ساخت مدارس، زمینه ساز تربیت، آموزش و پرورش فرزندان این سرزمین به عنوان نسل آینده ساز ایران اسلامی می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه برای موفقیت دانش آموزان استان هرمزگان در کنکور سراسری، ادامه داد: یکی از برنامه‌های اصلی در استان، ارتقای رتبه‌های دانش آموزان استان هرمزگان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها است.

استاندار هرمزگان افزود: در این راستا برنامه‌ریزی شده تا دانش آموزان نخبه در سطح استان هرمزگان شناسایی و برنامه آموزشی ویژه‌ای جهت تقویت آمادگی آنها برای شرکت در کنکور سراسری و همچنین ارائه آموزش های اختصاصی به معلمان در استان جهت تدریس دروس و مباحث مربوط به کنکور سراسری توسط آنها، انجام شود.

دوستی تصریح کرد: کارگروه ویژه‌ای برای این موضوع در استان تشکیل شده است که از خیرین هم می‌خواهیم در این کارگروه حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم نوسازی مدارس فرسوده در راستای تقویت زیرساخت‌های آموزشی استان هرمزگان، گفت: تعداد مدارس مورد نیاز در استان باید مشخص شود و با تقسیم‌بندی نسبت به نوسازی و احداث آنها اقدام شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری تشکیل صندوق توسعه استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: با تشکیل این صندوق، کمک های صنایع در زمینه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، به صورت شفاف از طریق این صندوق در استان هرمزگان هزینه می‌شود.

دوستی تاکید کرد: نگهداری مدارس و حفظ زیرساختهای آموزشی و عمرانی باید سرلوحه کار متولیان باشد و یک مدرسه باید حداقل ۳۰ سال عمر مفید داشته باشد نه اینکه در کمتر از پنج سال قابل استفاده نباشد.

همچنین در این نشست، سید عبدالله هاشمی رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان، مهندس دوستی استاندار هرمزگان را استانداری جهادی دانست و بیان داشت: این روحیه جهادی و همچنین دیدگاه مناسب استاندار هرمزگان نسبت به استفاده از ظرفیت خیرین و توجه ویژه به آنان، موجب توسعه هرچه بیشتر استان و به ویژه تربیت دانش آموزانی می‌شود که مدیران و آینده سازان این استان خواهند بود.

علی مرادی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز نیز در این نشست از اعلام آمادگی این مجمع برای هر گونه همکاری با استانداری خبر داد و گفت: خیرین برای نوسازی و ساخت ۱۲ مدرسه تخریبی فین که مربوط به دهه پنجاه هستند اعلام آمادگی کرده اند.

دیگر اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان نیز، خواستار ایجاد بستری مناسب برای حمایت از فعالیت‌ها و ظرفیت خیرین در عرصه‌های مختلف شدند و همچنین برای کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان اعلام آمادگی کرده و به موانع مشارکت بیشتر خیرین در امر مدرسه سازی اشاره کردند که استاندار دستورات لازم را جهت پیگیری صادر کردند.

کد خبر 5366264

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =