کابینه منصور هادی در آستانه فروپاشی قرار گرفت

یک وزیر دولت منصور هادی از آمادگی اعضای این دولت برای استعفا به دلیل وخامت شرایط اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «قاسم بحیبح» وزیر بهداشت دولت فراری یمن به ریاست منصور هادی در حساب کاربری خود در توئیتر از آمادگی برای کناره گیری و استعفای دسته جمعی کابینه هادی خبر داد.

این وزیر کابینه منصور هادی که طی چند سال گذشته به عنوان دولت فراری در زیر چتر حمایت‌های بی بدیل عربستان بوده است، علت آمادگی برای استعفای دسته جمعی را وخامت اوضاع اقتصادی در یمن به عنوان کشور فقیر عربی عنوان کرد که نزدیک به هفت سال گذشته درگیر جنگ بوده است.

به گفته وزیر بهداشت دولت مستعفی منصور هادی، وضعیت اقتصادی در جمهوری یمن غیر قابل تحمل شده و در این شرایط سخت نیازمند حمایت فوری داخلی و خارجی هستیم.

بحیبح با تأکید بر آمادگی اش به همراه سایر وزرای دولت منصور هادی برای استعفا گفت: اگر استعفا راهی برای حل بحران باشد، بسیاری از ما وزیران آماده اعلام استعفا هستیم.

به نظر می‌رسد که با ادامه جنگ بی نتیجه عربستان برای بازگرداندن منصور هادی به قدرت در صنعا، حال کابینه فراری و مستعفی دولت منصور هادی نیز دیگر از حمایت‌های بی حساب و کتاب سعودی‌ها برخوردار نیست و اوضاع در مناطق محدود تحت کنترل شورشیان منصور هادی در جنوب یمن رو به وخامت است و بحران اقتصادی به شکل گیری اعتراضات گسترده در این مناطق جنوبی یمن از جمله بندر عدن منجر شده است.

کد خبر 5367709

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =