تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر سبب پویایی و ارتقای کیفیت آثار می شود

رشت- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بهبود وضعیت اقتصادی حوزه فرهنگ و هنر را مطالبه فعالان این بخش برشمرد و گفت: تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر سبب پویایی و ارتقای کیفیت آثار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهر سه شنبه در نخستین جلسه هم اندیشی ساختار و تبیین نقشه راه کارگروه تخصصی اقتصاد فرهنگ و هنر، اظهار کرد: ایستادن هنرمندان بر روی پای خود از خواسته‌های همیشگی مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و هست.

وی با اشاره به اندک بودن حمایت‌های وزارت ارشاد از گروه‌های فعال در عرصه فرهنگ و هنر و بودجه‌های محدود در این بخش، افزود: باید بسترها به گونه‌ای آماده سازی شود که هنرمندان در حوزه اقتصادی خودکفا باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه فعالیت‌ها و برنامه‌های هنرمندان به گونه‌ای جهت دهی شود که در پایان برای هنرمندان آورده اقتصادی داشته باشد و هزینه زا نباشد، گفت: توجه به این بخش و تحقق آن سبب ایجاد انگیزه، امید به آینده و تولید آثار با کیفیت تر برای هنرمندان می‌شود.

تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر سبب پویایی و ارتقای کیفیت آثار می شود

وی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت اقتصادی هنرمندان به پویایی و ارتقای جایگاه و کیفیت آثار تولیدی این حوزه نیز کمک می‌کند، تصریح کرد: در همین راستای موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان قرار گرفته است.

ثقتی با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های موجود در فرهنگ و هنر می‌تواند زمینه ساز ایجاد اقتصاد پویا برای فعالان آن شود، ادامه داد: برای تشکیل کارگروه تخصصی اقتصاد و فرهنگ و هنر گیلان نیروی انسانی متخصص و متعهد زیادی در اداره کل حضور داشت که باید به جمع بندی نهایی برای ترکیب اصلی می‌رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت هنرمندان فعال در این عرصه بودیم، گفت: باید از همه ظرفیت‌های و امکانات برای تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر استفاده شود.

کد خبر 5402949

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =