جهان قابل مشاهده ۴۰ کوینتیلیون سیاهچاله دارد!

محققان با کمک روشی جدید تخمین زده اند در جهان قابل مشاهده ۴۰ کوینتیلیون سیاهچاله ستاره وار وجود دارد. این تحقیق به درک بهتری از تشکیل ابر سیاه چاله های منجر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، طبق تحقیقی جدید ۴۰ کوینتیلیون (۴۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) سیاه چاله ستاره وار در جهان قابل مشاهده وجود دارد.

سیاه چاله ستاره وار در پایان حیات ستاره های بزرگی که حجم شان گاهی به چند صد برابر خورشید می رسد، به وجود می آید.

محققان دانشکده بین المللی مطالعات پیشرفته(SISSA) در ایتالیا با استفاده از یک روش محاسباتی جدید تخمین زدند چه تعداد از این نوع سیاه چاله ایجاد شده است. همچنین به گفته آنها سیاه چاله های ستاره وار حدود یک درصد ماده باریونی در جهان قابل مشاهده را تشکیل می دهند. باریون‌ها گروهی از مواد هستند که شامل اجزای اتم(پروتون و نوترون) نیز باشد. این گروه از ماده، سنگین تر از دیگر گروه‌هاست.

یافته های این تیم مسیر را برای درک بهتر سیاهچاله های ستاره وار و سیاهچاله هایی با حجم متوسط که ممکن است به ابر سیاهچاله تبدیل شوند، فراهم می کند.

محاسبات در این تحقیق توسط آلکس سیسیلیا و همکارانش انجام شده است. این تیم برای محاسبه تعداد سیاهچاله‌های جهان قابل مشاهده، مدل‌هایی از چگونگی تکامل جفت‌های ستاره های تکی و دوتایی (و در نتیجه چه تعداد از آنها به سیاه چاله تبدیل می شوند) را با داده‌های مربوط به سایر ویژگی‌های کهکشانی مرتبط، ترکیب کردند.

ویژگی های کهکشانی مرتبطی که در این محاسبات به کار گرفته شده اند شامل اطلاعاتی درباره نرخ تشکیل ستاره، حجم ستاره ها و میزان فلزی بودن محیط بین ستاره ای هستند. تمام این موارد روی تشکیل سیاه چاله ستاره وار تاثیر دارند.

کل یافته های این تحقیق در نشریه «آستروفیزیکال ژورنال» منتشر شده است.

کد خبر 5404543

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha