حقوق بشر سازمان ملل ابزار دیکتاتوری آمریکاست

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: حقوق بشر سازمان ملل ابزار دیکتاتوری آمریکا و همدستان جهانی او است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: ارتش ما هیبت، صولت، ظهور غضب و شجاعت ملت ما و عامل اصلی بازدارندگی در برابر دشمنان غدار و خونخوار و بی رحم است.

وی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی یکی از ارتش‌های بسیار مقتدر، مجهز و معتقد دنیا است و سابقه بسیار درخشانی دارد ارتش ما ثابت کرده که در هر مأموریتی سربلند و توانمند است و در طول سال‌های دفاع مقدس حماسه‌های به یاد ماندنی آفریده و خار چشم دشمنان ایران عزیز ماست انقلاب اسلامی خدمت بزرگی به ارتش کرد و آن ممانعت از انحلال ارتش بود.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه یکی از شاهکارهای بزرگ مدیریتی امام (ره) ممانعت از انحلال ارتش و حمایت کامل از ارتش در آن زمان خاص بود، تصریح کرد: در مقابل ارتش نیز با خدمت خونین خود و تقدیم بیش از ۵۴ هزار شهید از ایران عزیز و انقلاب اسلامی دفاع جانانه کرد بزرگ‌ترین افتخار ارتش ما در برابر ارتش‌های دنیا این است که فرمانده ارتش ما نایب شایسته حضرت ولی عصر (عج) است و آنها با یک رابطه ارتش صاحب الزمان هستند.

عاملی با تسلیت ارتحال آیت الله مرج اردبیلی گفت: ۲۷ فروردین روز ارتحال عالم عامل عارف واصل پدر معنوی استان امام جمعه و عضو مجلس خبرگان حضرت آیت الله مروج است که به تعبیر رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اعقل ائمه جمعه کشور بود او در تاریخ استان ما جایگاه خاصی دارد و هیچ وقت فراموش نخواهد شد.

وی ادامه داد: به همین مناسبت از جوان‌های نخبه و پر استعداد و تیزهوش می‌خواهم در انتخاب سرنوشت و انتخاب عرصه خدمت از حوزه علمیه غافل نشوند هیچ مسئولیتی به قدسیت و برکت مسئولیت یک عالم عامل که عهده دار تربیت نفوس است نمی‌رسد.
امام جمعه اردبیل با اشاره به خارج کردن روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: جامعه به اصطلاح جهانی به خروج روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل به خاطر جنگ اوکراین رأی دادند.

عاملی افزود: این کار ظاهرش بسیار خوب ولی باطنش گندیده است ظاهر آن متوقف کردن ماشین جنگ در اوکراین و نجات جان انسان‌ها است ما هم این را می‌خواهیم ولی در باطن آن آنچه وجود ندارد حرمت و دلسوزی به بشریت است چرا که هیچ دولتی نمی‌تواند با معیارهای دوگانه ادعای حمایت از بشریت و انسان‌های مظلوم را داشته باشد.

تبعیض و نگاه نژادپرستی بدترین عامل خونریزی انسان است

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: تبعیض بین انسان‌ها و طبقه بندی انسان‌ها و نگاه نژادپرستی به انسان بدترین عامل خونریزی انسان است و اگر معیار لزوم خروج روسیه از شورای حقوق بشر موضوع جنایت است پس باید تمام جنایت کاران از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شوند در آن صورت اکثریت اعضا باید خارج شوند مخصوصاً آمریکا و هم پیمانان آمریکا در دهه‌های گذشته که آرزویی برای جنایت در دل خود نگذاشتند.

عاملی با تشریح جنایات قدرت‌های استکباری گفت: آمریکا دو میلیون عراقی را کشت فقط در نزدیکی مرز عربستان در داخل خاک عراق با بمب هسته‌ای تکنیکی هشت هزار نظامی عراقی را کشت و تمام هشت هزار در یک حفره ریخته شده دفن گردیدند با بمب شیمیایی در ژاپن صد و پنجاه هزار نفر را کشت آمریکا و انگلیس و عربستان در طول هفت سال هزاران کودک، زن و انسان‌های بیگناه را در یمن کشتند اسرائیل در آدم کشی آرزویی نگذاشته است داعش به تصریح خانم کلینتون در کتاب خودش و به تصریح ترامپ، ساخته آمریکا است و باعث شد ۴۰۰ هزار نفر در سوریه کشته شوند.

وی خاطرنشان کرد: در طول اشغال افغانستان هم توسط آمریکا و هم توسط افراطیون اسلامی که ساخته آمریکا برای جلوگیری از نفوذ شوروی کمونیستی در منطقه بود بیش از پنجاه هزار نفر کشته شدند و آخر سر هم آمریکا و هم پیمانانش بدون پاسخ گویی از آنجا خارج شدند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: سازمان ملل نیز در این باب پرونده سیاهی دارد از یادمان نمی‌رود که در اوایل جنگ یمن سازمان ملل عربستان را به خاطر قتل کودکان و مردم بی گناه یمن محکوم کرد سپس رأی خود را با افتضاح تمام پس گرفت و در علت آن اظهار داشت بخش عمده هزینه سازمان ملل توسط عربستان تأمین می‌شود.

عاملی اضافه کرد: بشریت معاصر یک سازمان ملل منصف، عادل، عامل و دارای ضمانت اجرایی احتیاج دارد و آن فقط با دستان مبارک حضرت ولی عصر قابل تحقق است.

وی بین کرد: در حال حاضر جای یک پیمان "حلف الفضول" که در عصر جاهلیت برای حمایت از مظلومان منعقد شد و رسول خدا نیز در آن عضو بود جداً خالی است یعنی بشریت معاصر حتی از دوران جاهلیت و از عرب جاهلی نیز پایین‌تر رفته است.

کد خبر 5467550

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha