مسابقه ساخت مدل واقعی برای مفاهیم ریاضی

مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) گفت: با برگزاری مسابقه دانش آموزی نور به دنبال این هستیم که بازیگران عرصه علم و فناوری با یکدیگر در جهان اسلام هم صدا شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نور سید علی عمرانی مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی روز شنبه در نشست خبری پنجمین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور و گرامیداشت ابوریحان بیرونی، اظهار داشت: با برگزاری این دست از مسابقات به دنبال این هستیم که بازیگران عرصه علم و فناوری با یکدیگر در جهان اسلام هم صدا شوند.

وی افزود: سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) جزو جلوداران این حوزه است و امیدواریم با همکاری میان این سازمان و مسابقه دانش آموزی نور، مجموعه فاخری در این عرصه در حد بین‌المللی تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌های مختلف دیگر هم به منظور گسترش و جذب مشارکت، همکاری مناسبی با این مسابقه دارند همچنین اعتباربخشی، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ما است که در این اعتباربخشی اعطای جایزه مصطفی باعث می‌شود الگوهای علم و فناوری معرفی شوند.

عمرانی یاد آور شد: ظرفیت این افتخارات برای توانمندی رهبران علم و فناوری جریان فکری و گفتمانی را در حوزه علم و فناوری ارائه می‌کند.

حازم فریپور دبیر مسابقه دانش آموزی نور نیز در این نشست خبری با بیان اینکه مسابقه نور با ساخت فیلم یک دقیقه‌ای محفلی پویا از رقابت علمی ایجاد می‌کند افزود: بنیاد علم و فناوری با هدف امیدبخشی، هویت سازی و ترویج علم در میان نوجوانان جهان اسلام و مشارکت مراکز آموزشی و علمی اقدام به برنامه ریزی رویدادی با عنوان مسابقه دانش آموزی نور با رویکرد ساخت فیلم‌های علمی و آموزشی ۶۰ ثانیه‌ای کرد.

دبیر جشنواره دانش آموزی نور ادامه داد: مسابقه دانش آموزی نور در ادوار گذشته با مشارکت نزدیک به ۱۷ هزار دانش آموز از ۱۱ کشور شامل مراکش، الجزایر، مالزی، هند، ترکیه، عراق، تانزانیا، تونس، پاکستان، افغانستان و ایران در قالب ساخت فیلم‌های کوتاه از آزمایش‌های علمی برگزار شده است.

فریبر خاطر نشان کرد: در این دوره ۷۷۷ اثر از ۲۸ استان کشور در این دوره به ما رسیده است همچنین مهلت ارسال آثار تا ۳۱ تیرماه بود که با توجه به مجازی بودن آموزش و اطلاع محدود دانش آموزان تا ۲۵ مرداد تمدید شد.

دبیر پنجمین مسابقه بین المللی دانش آموزی نور، بیان داشت: این دوره از مسابقه شامل ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای و با موضوع عمومی "بینایی و خطاهای بینایی" و موضوع ویژه "ساخت مدل‌های واقعی برای مفاهیم ریاضی" است که در موضوع عمومی به یکصد اثر شایسته و سه اثر منتخب بخش ویژه هدایای نفیسی تعلق می‌گیرد و تقدیر از پژوهشسراها و مدارس با مشارکت برتر صورت خواهد پذیرفت.

کد خبر 5528829

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha