نشست حماس و جهاد اسلامی، چه پیامی برای رژیم صهیونیستی داشت؟

دیدار ناگهانی رهبران جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در غزه، یک دیدار معمولی نبود، بلکه حاوی پیام‌های سیاسی و امنیتی در داخل و خارج به ویژه برای یائیر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، دیدار ناگهانی رهبران جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در غزه، یک دیدار معمولی نبود، بلکه حاوی پیام‌های سیاسی و امنیتی در داخل و خارج به ویژه برای یائیر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی بود.

نشست دو جنبش (حماس و جهاد اسلامی) نقشه شوم رژیم اشغالگر قدس برای ایجاد تفرقه داخلی در نوار غزه را خاموش کرد. حماس و جهاد اسلامی در این نشست ضمن تاکید بر وحدت میدان ها، بر همکاری امنیتی و نظامی برای دفع تجاوزات و حملات نژادپرستانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

دیدار سران حماس و جهاد اسلامی در فضایی برگزار شد که نشان دهنده روح برادری و تفاهم عالی بین دو جنبش بود و بسیاری از موضوعات محوری در سطح ملی و راه‌های توسعه و تشدید مقاومت در برابر اشغالگری و ارتقای قدرت، پایداری و اتحاد مردم فلسطین مورد بحث قرار گرفت. دیدار سران حماس و جهاد اسلامی در فضایی برگزار شد که نشان دهنده روح برادری و تفاهم عالی بین دو جنبش بود و بسیاری از موضوعات محوری در سطح ملی و راه‌های توسعه و تشدید مقاومت در برابر اشغالگری و ارتقای قدرت، پایداری و اتحاد مردم فلسطین مورد بحث قرار گرفت.

این دو جنبش تاکید کردند که مقاومت انتخاب راهبردی آنهاست و هیچ تردید و عقب نشینی در آن وجود ندارد و با هماهنگی بین آنها و همه جناح ها از جمله گردان های قسام و قدس ادامه دارد.

حماس و جهاد اسلامی در نشست خود دشمن را از هرگونه خیانت نسبت به مردم فلسطین و مقاومت دلیرانه آنها برحذر کردند و تاکید کردند که پاسخ آنها قاطع و یکپارچه خواهد بود.

آنها تاکید کردند که اتاق عملیات مشترک یک دستاورد ملی است که همه جناح های مقاومت به ویژه گردان های قسام و قدس را در چارچوبی واحد برای مدیریت مقابله با اشغالگران در بر می گیرد تا همه برای تقویت نقش و جایگاه خود جهت آزادسازی قدس و سرزمین فلسطین تلاش کنند.

در این راستا، حازم قاسم، سخنگوی حماس گفت: این دیدار با روحیه مثبت و با مسئولیت پذیری بالا از سوی دو طرف برگزار شد.

وی با بیان اینکه بر سر مجموعه اقدامات مشترک برای تقویت وحدت موضع سیاسی و میدانی توافق شد، خاطرنشان کرد: این جلسات در سطوح مختلف ادامه خواهد داشت.

مصطفی الصواف، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در این خصوص گفت: جلسه ای که حماس و جهاد اسلامی را گرد هم آورد، ضروری و پاسخی به دروغ های رژیم اشغالگر بود.

وی گفت: این نشست تأیید می کند که وحدت کامل بین حماس و جهاد اسلامی وجود دارد.

همچنین ابراهیم المدهون، تحلیلگر سیاسی در اینباره گفت: نشست حماس و جهاد یک نشست عادی نبود، بلکه رهبران سیاسی، نظامی و امنیتی را گرد هم آورد و بشارتی را برای مردم فلسطین به همراه داشت مبنی بر اینکه مقاومت بر سر مشارکت مشترک و تقویت رویکرد مقاومت متحد و موافق است و برای این منظور برنامه‌های اقدام مشترک و پروژه‌های سیاسی از سوی دو جنبش مقاومت در حال تدوین است.

گفتنی است، در روزهای اخیر نظام رسانه ای صهیونیستی با تمام ظرفیت خود برای ایجاد شکاف بین جنبش حماس و جهاد اسلامی تلاش کرد و اتاق مشترک جناح های مقاومت را با بسیاری از اظهارات ساختگی و کذب هدف قرار داد.

کد خبر 5572668

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha