۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۳:۰۰

شالبافیان خبر داد؛

واکنش وزارت میراث فرهنگی به هشدارها علیه سفر به ایران

واکنش وزارت میراث فرهنگی به هشدارها علیه سفر به ایران

معاون گردشگری کشور در واکنش به هشدارها علیه سفر به ایران گفت: با هدف مقابله با ایران‌هراسی، اقدامات عملیاتی از سوی وزارت امور خارجه، قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان با بیان این خبر گفت: صدور هشدارهای سفر به ویژه در ماه‌های اخیر از سوی کشورهایی چون انگلیس، آمریکا، فرانسه، سوئد و کانادا مبنی بر اطلاع‌رسانی جهت عدم انجام سفر به جمهوری اسلامی ایران و ناامن جلوه دادن کشورمان سبب شد تا به منظور مقابله با ایران‌هراسی ظرفیت‌های دیپلماسی کشور با مکاتبه مستقیم وزیر با وزارت امور خارجه و نیز معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر انجام گیرد.

شالبافیان تاکید کرد: بر این اساس از نهادهای متولی فرابخشی تأثیرگذار در تسهیل فرآیند ارتباطات بین‌الملل درخواست کرده‌ایم تا به منظور فعال سازی دیپلماسی بین‌المللی در تعامل با دولت‌های کشورهای مربوطه و سفارتخانه‌های آنها در ایران جهت رفع این هشدارها و اثرات منفی آن بر سیمای عمومی کشور و به ویژه صنعت گردشگری اقدام لازم انجام پذیرد و فعالیت‌های اجرایی مورد نیاز به منظور رفع هشدارهای صادر شده در تعامل با دولت‌ها و مراجع مربوطه محقق شود.

وی با بیان اینکه یکی از اثرات مثبت اجتماعی و فرهنگی گردشگری بین‌المللی علاوه بر آشنایی ملت‌ها با فرهنگ هم و نزدیک‌تر شدن جوامع به یکدیگر، مقابله با ایران‌هراسی و تقویت دیپلماسی عمومی است؛ افزود: متأسفانه تا کنون اقدامات گسترده‌ای به منظور ترویج ایران‌هراسی و ارائه تصویر نامناسب از ایران در سطح جهانی صورت گرفته است.

معاون گردشگری خاطرنشان کرد: این اقدامات منفی علیه کشورمان و تخریب روابط بین‌المللی گردشگری در حالیست که طبق آخرین گزارش‌های بین‌المللی در خصوص خطرپذیری سفر (sos) اغلب مناطق کشور از نظر بهداشتی و امنیتی از برخی کشورهای رقیب در منطقه نیز در جایگاه بهتری قرار دارند.

معاون گردشگری ادامه داد: صنعت گردشگری به عنوان فعالیتی بین‌الملل و صلح پذیر به شدت تحت تأثیر فضای رسانه‌ای و بحران‌های سیاسی قرار دارد. از این رو اقدامات گسترده به منظور ترویج تصویر مناسب از کشور در سطح جهانی موجب شده است که با وجود ظرفیت‌های متنوع تاریخی، فرهنگی و طبیعی نتواند به درستی به عنوان یک مقصد امن گردشگری به جهانیان معرفی شود.

کد خبر 5587968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha