ایران جهت توسعه همکاریها با هدف گسترش ارتباطات منطقه ای آمادگی دارد

حسین امیرعبداللهیان دردیدار بانخست وزیر بحرین آمادگی ایران را جهت توسعه همکاریها و پیگیری پیشنهادهای مطرح شده توسط رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین روز گذشته با شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه نخست وزیر بحرین دیدار و طی آن روابط دوجانبه فیمابین دوکشور در عرصه های مختلف وسایر مسایل منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. 

در این ملاقات، نماینده کشورمان درمنامه بر گسترش روابط دو کشور در راستای توافقات بعمل آمده فیمابین در اولین اجلاس کمیسیون عالی مشترک تاکید نمود و از مواضع مثبت ایشان در قبال مسایل مربوط به کشورمان تقدیر بعمل آورد. 

سفیرایران آمادگی تهران جهت توسعه همکاریها در تمامی زمینه های مورد علاقه را اعلام و از ابتکار نخست وزیر در پیگیری پیشنهادهای مطرح شده توسط رئیس جمهور اسلامی ایران در اجلاس سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در دوحه با هدف گسترش همکاریهای منطقه ای قدردانی نمود.

شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه نخست وزیر بحرین نیز در این دیدار از روند رو به رشد مناسبات فیمابین دو کشور تمجید بعمل آورده و با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه ایران به منامه وتشکیل کمیسیون عالی مشترک، بر تلاش بیشتر جهت افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی فیمابین تاکید کرد.

ایشان در خصوص فعالیتهای هسته ای کشورمان گفت: ما دستاوردهای هسته ای صلح آمیز ایران را حق طبیعی این کشور وهمه کشورها می دانیم. وی در خصوص روابط دوجانبه فیما بین و روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عربی خلیج فارس گفت: ما همسایه ایم وباید روابطمان را متناسب با مصالح ومنافع خود در منطقه توسعه دهیم و ایجاد روابط بر اساس احترام متقابل حق طبیعی هرکشوری است و من معتقدم روابط بین ایران وکشورهای خلیج فارس قوی است. واینجانب از توسعه روابط بین ایران وکشورهای شورای همکاری خلیج فارس حمایت می کنم.

این مقام بحرینی تاکید کرد تعامل سازنده ، انجام مذاکره و گفتگو ورایزنی مستمر فیمابین کشورهای منطقه در توسعه مناسبات و برقراری امنیت وثبات در منطقه ، نقش بسزائی دارد. در این دیدار سفر رسمی نخست وزیر بحرین به ایران مورد تاکید قرار گرفت

کد خبر 655924

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha