بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد. از همان زمان علاوه بر خدمات رسانی به ایثارگران، در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز مشغول به فعالیت است.

یکی از مهم ترین بخش های خدماتی این نهاد، حوزه درمان ایثارگران است. بنیاد در این بخش با تاسیس بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی به ارائه انواع خدمات پزشکی به ایثارگران می پردازد. همچنین در این حوزه خدمات دیگری مانند ورود پزشکان و متخصصان بین المللی به کشورمان جهت درمان جانبازان و استفاده از تجربیات آن ها است. ساخت انواع لوازم کمک پزشکی با استفاده از تجربیات جهانی و توان متخصصین داخلی برای ایثارگران یکی دیگر از خدمات ارائه شده است.

دیگر بخش مهم فعالیت بنیاد، حوزه اشتغال ایثارگران است که در این بخش انواع خدمات مانند ارائه وام های خوداشتغالی و کارآفرینی، ارائه آموزش ها و مشاوره های شغلی به ایثارگران است و همچنین ساخت و بهره برداری کارخانه ها و مراکز اقتصادی و تولیدی مانند دامپروری و مرغداری جهت ایجاد زمینه های شغلی برای ایثارگران از سوی سازمان اقتصادی کوثر انجام می شود. حوزه آموزش از دیگر بخش های مهم و مورد توجه بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این حوزه علاوه بر حمایت از تحصیلات عالیه ایثارگران در سطح دانشگاه های مختلف کشور به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی، دانشگاه شاهد نیز تاسیس و راه اندازی شد که علاوه بر ارائه خدمات آموزشی به ایثارگران، عموم مردم نیز از آن بهره مند شده اند.

گزارش تصویری پیش رو حاوی تصاویر بخشی از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران است که علاوه بر کمک به شرایط اقتصادی کشور و تولید محصولات ضروری به دست متخصصین ایثارگر، باعث رونق اشتغال به خصوص برای ایثارگران شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =