سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از لغو مجوز فعالیت‌ آژانسهای مسافرتی متخلف در نوروز خبر داد و اعلام کرد: 12 دفتر خدمات مسافرتی متخلف به دلیل رعایت نکردن قیمتهای مصوب و افزایش خودسرانه قیمت بلیت هواپیما شناسایی و به شعب تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به منظور کنترل آژانس‌‌های مسافرتی با بازدیدهای بازرسان سازمان حمایت در ایام نوروز مجوز فعالیت‌ واحد‌های متخلف لغو می‌شود.

بر اساس این گزارش، از سوی بازرسان ویژه این سازمان و با بهر‌ه‌گیری از بازرسان سازمان بازرگانی استان تهران به منظور پیشگیری از سؤاستفاده احتمالی برخی از دفاتر مسافرت هوایی و تورهای مسافرتی تعداد 130 مورد بازرسی طی این مدت انجام شد. 

به دنبال برنامه‌های نظارتی و بازرسی‌های محسوس و نامحسوس انجام شده 12 دفتر خدمات مسافرتی متخلف به دلیل عدم رعایت قیمت‌های مصوب و افزایش خودسرانه قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای پرتردد شناسایی و پس از انجام تحقیقات تکمیلی و کارشناسی، پرونده متشکله جهت رسیدگی و صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.

همچنین براساس قوانین و دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری،‌ دفاتر خدمات مسافرت هوایی متخلفی که به هر نحو ممکن، موجبات نارضایتی مردم را فراهم آورده جهت برخوردهای انضباطی و در صورت لزوم لغو مجوز فعالیت به سازمان مذکور معرفی شدند.

بازدیدهای نظارتی در طول ایام نوروز از دفاتر خدمات مسافرتی ادامه داشته و از فعالیت‌ واحدهای متخلفی که در این ایام از قانون و مقررات سرپیچی کنند جلوگیری می شود
 

کد خبر 1053805

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha