پژوهش و تحقیق برای آینده رسانه‌ها ضروری است

معاون برون مرزی صدا و سیما، پژوهش و کاربرد آن را موضوعی تاثیرگذار در رسانه‌های این معاونت دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اخگری روز سه‌شنبه 25 آذر در گردهمایی پژوهشگران معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما گفت: پژوهش در همه شبکه‌های رادیویی و شبکه‌های تلویزیونی این معاونت ساری و جاری است.

اخگری با بیان اینکه رادیوهای معاونت برون مرزی دروازه‌ای به فرهنگ کشورهای مختلف هستند، افزود: در شرایط امروز برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی از اینترنت و تلفن همراه قابل دریافت هستند.

معاون برون مرزی صدا وسیما در ادامه تصریح کرد: با استفاده از فن‌آوری‌های جدید شرایطی فراهم شده است که پژوهش‌ها و کارهای محتوایی نیز در تلفن‌های همراه قابل دسترسی هستند.

محمد اخگری، همچنین موضوع تولید برنامه‌های مناسب و اثرگذار با محتوای مثبت و غیرمبتذل برای مخاطبان را از اولویت‌های معاونت برون مرزی صدا وسیما دانست.

محمد اخگری

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بر اهمیت پژوهش‌های زودبازده و اهمیت آن در مباحث خبری تاکید کرد و گفت: قالب‌سازی برنامه‌ها در شبکه‌های خبری مختلف باید شناسایی شود.

معاون برون مرزی با بیان اینکه در تولید برنامه باید از رقبا قوی‌تر و همواره یک گام جلوتر باشیم، تصریح کرد: پوپژوهش و تحقیق برای آینده رسانه‌ها از جمله شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برون مرزی ضروری است.

در ادامه احمد کاظمی، مدیر واحد پژوهش‌های کاربردی معاونت برون مرزی نیز در این مراسم به تشریح روند فعالیت‌های پژوهشی در این بخش پرداخت.

وی گفت: با همکاری اداره کل خبر و تفسیر برون مرزی، امکان تبدیل پژوهش‌ها به متون رادیویی برای پخش در آنتن فراهم شده است.

سعیدرضا عاملی، معاون دانشگاه تهران نیز در ابتدای این گردهمایی به تبیین اهمیت و تاثیرفضای مجازی در اینترنت و نقش آن بر رسانه‌ها پرداخت.

در پایان این گردهمایی از سیدرضا میرطاهر به عنوان پژوهشگر برتر معاونت برون مرزی تقدیر شد.

کد خبر 2445412

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =