نخستین شماره مجله بین الملل مهر منتشر شد

شناسهٔ خبر: 2472735 -
شماره اول مجله بین الملل مهر منتشر شد. این مجله که به صورت دیجیتال منتشر می شود تلاش می کند به بررسی تحلیلی تازه ترین تحولات جهان بپردازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شماره اول مجله بین الملل مهر در بخش های ایران در جهان، خاورمیانه و آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی، آسیا، آمریکای لاتین و اوراسیا منتشر شد.
مصاحبه اختصاصی مجله بین الملل با نوام چامسکی اندیشمند آمریکایی در خصوص حادثه «شارلی ابد» از جمله مطالب این نشریه به شمار می رود.
در بخش ایران در جهان موضوعاتی چون وضعیت ایران در شش تحول مهم 2014، پیش بینی گراهام فولر از خاورمیانه 2015، تحلیل اندیشکده آمریکایی از رهبری ایران و گفتگو با فرهنگ جهانپور استاد دانشگاه آکسفورد منعکس شده است.
بخش خاورمیانه و افریقا ضمن پرداختن به اخبار مهم این حوزه در دیماه، به بررسی موضوعاتی چون آیا اروپا از اسرائیل عبور می کند و پشت پرده سلطنت افسانه ای آل سعود پرداخته است.
گفتگو با «همام حمودی» معاون اول رئیس پارلمان عراق، گفتگو با فهیم تاشتکین کارشناس ترک و گفتگو با فاروق عثمان اغلو نماینده پارلمان ترکیه از جمله مطالب بخش خاورمیانه و افریقای این مجله به شمار می روند.
در بخش اروپا و آمریکای شمالی موضوعاتی چون چرا درسدن مرکز فعالیت افراطی هاست، آنچه آمریکا و چین باید بیاموزند، رسانه و نژادپرستی، گفتگو با «آلبرت بینیاچویلی» استاد دانشگاه کلمبیا و گفتگو با استفن زونس استاد دانشگاه سانفرانسیسکو مورد بررسی قرار گرفته اند.
بخش آسیا موضوعاتی چون آمریکا دیگر طالبان را دشمن نمی داند، چین در پی احیای اقتصاد قاره آسیا، آیا «آبه ژاپن» آبه آسیا و آبه جهان می شود و استرداد لطیف محسود به پاکستان چه معنایی دارد را مورد مطالعه قرار داده است.
حوادث آمریکای لاتین و عادی سازی روابط آمریکا و کوبا در دیماه از جمله اخبار مهم نظام بین الملل بود. بر این اساس گفتگو با نادر انتصار استاد دانشگاه آلاباما جنوبی آمریکا در خصوص روابط آمریکا و کوبا در این بخش منعکس شده است.
سیاست گشایش روابط آمریکا و کوبا، توانایی ونزوئلا برای مقابله با حملات استراتژیک آمریکا نیز سایر موضوعاتی هستند که در بش آمریکای لاتین منعکس شده اند.
اوکراین و دشمنی خطرناکتر از پوتین، رهنامه نظامی جدید روسیه و انتقام هسته ای ناتو، جمهوری آذربایجان و سلفی گری و گفتگو با مدیر موسسه امنیت بین الملل قبرس از جمله مطالبی هستند که در بخش اوراسیای مجله بین الملل مهر منتشر شده اند.

جهت دریافت شماره اول مجله بین الملل مهر این جا کلیک کنید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =