پسرها به دنبال بینی دخترانه/ غیر حرفه ای‌ها عمل می‌کنند

شیراز – با افزایش درخواست عمل های بینی در جامعه، امروز پسرها به دنبال داشتن بینی دخترانه هستند.

خبرگزاری مهر، استانها – هادی فتحی: در حالیکه به گفته مسئولین و متخصصین عمل های زیبایی امروز در جوامع پیشرفته دنیا آنچه که به عنوان عمل های زیبایی انجام می شود دارای شرایط خاص است اما عمل بینی در کشور ما رو به افزایش است.

تا یک دهه پیش عمل های زیبایی در مواقعی انجام می شد که چهره و یا اندام شخصی به دلیل بروز یک حادثه و یا بیماری با مشکل مواجه شده بود در حالیکه امروز و طی چند سال اخیر شاهد افزایش عمل های زیبایی کوچک کردن بینی، تزریق ژل و... هستیم.

در این میان خواستن زیبایی بیشتر و یا تغییر در چهره واقعی از دختران جامعه به پسران رسیده و نکته قابل توجه از قول متخصصین درخواست های پسرها برای داشتن بینی دخترانه است.

بی اطلاعی مردم و تغییرات در فرهنگ عمومی از جمله مواردی است که از ناحیه متخصصین به عنوان دلیل این نوع درخواست ها در جامعه عنوان می شود و از طرفی عدم اطلاع رسانی درست از جانب پزشکان نیز نکته دیگری است که برای فرد عمل شونده در آینده مشکلاتی را ایجاد می کند.

منکرعمل های زیبایی نیستیم

اما عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت و بینی  آسیا و اروپا ظهر پنج شنبه در نشست خبری برگزاری سومین دوره آموزش بین المللی سینوس و بینی با بیان اینکه واقعیت های را باید قبول کرد، گفت: منکر عمل های زیبایی نیستم اما باید این کار مانند هرگونه رفتار دیگر با مطالعه و تحقیق انجام شود.

دکتر علیرضا مصباحی تاکید کرد: هرچند که من به افزایش عمل های زیبایی در کشور و تغییر چهره های فراوان نقد دارم اما اگر قرار است عمل هایی برای زیبا شدن انجام داد باید توسط متخصص انجام شود.

وی با اشاره به اینکه انتخاب بیمار برای پزشکان لازم و ضروری است، تاکید کرد: زمانیکه یک فرد با در دست داشتن عکس یک هنرپیشه به ما مراجعه می کند و درخواست دارد بینی خود را مانند این شخص عمل کند در آنجا وظیفه دکتر متخصص است که چنین بیماری را قبول نکند زیرا به طور حتم بینی موجود در پوستر یک مجله واقعی نیست.

عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت و بینی  آسیا و اروپا ادامه داد: باید دلیل اینکه دختر و یا پسری به دنبال جراحی بینی است را متوجه شد و سپس انجام این عمل را قبول کرد زیرا بعد از عمل، پزشک و بیمار با مشکل مواجه می شوند.

مصباحی یادآور شد: متاسفانه آنچه که امروز در جامعه شاهد افزایش آن هستیم درخواست انجام عمل های زیبایی در میان پسرها است به خصوص اینکه بیشترین درخواست داشتن عمل های بینی دخترانه است.

وی با اشاره به اینکه جامعه نیز به اینگونه رفتارها واکنش نشان می دهد، گفت: به طور حتم همگان شاهد لبخندهای مردم به برخی از عمل های بینی هستند زیرا جامعه قبول نمی کند که یک مرد بینی دخترانه داشته باشد.

عضو آکادمی جراحان گوش، گلو و بینی آمریکا با بیان اینکه کوچک کردن بینی مشکلی ندارد، گفت: عمل های بینی اندازه های خاص دارد و زمانیکه کوچک می شود دیگر نمی توان آن را بزرگ کرد و متاسفانه امروز شاهد چنین درخواستهایی در جامعه هستیم که به دلیل ناراضی بودن از عمل به دنبال بازگرداندن بینی قبلی هستند.

مصباحی تاکید کرد: باید مراقب بود که موضوع زیبایی و درمانی در کنار یکدیگر مد نظر قرار داده شود زیرا امروز اگر پس از عمل بینی شاهد آبریزش بینی، مشکل تنفسی و.. هستیم به دلیل عدم توجه به بخش درمان یک عمل است.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر نیز بیماران و درخواست کنندگان عمل زیبایی باید به این نکته توجه داشته باشند که توسط چه کسی و در کجا عمل می شوند زیرا امروز شاهدیم که در برخی از مراکز، عمل زیبایی توسط افراد غیر متخصص انجام می شود.

کد خبر 3598600

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha