وحدت دستور قرآن کریم/ دشمن با تفرفه افکنی در پی نقشه های شومی است

کرمانشاه- علمای اهل سنت استان کرمانشاه بر لزوم حفظ وحدت در جامعه اسلامی ایران تاکید کردند و تفرقه میان مذاهب را از اهداف و نقشه های پلید دشمنان اسلام دانستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علمای اهل سنت استان کرمانشاه به مناسبت هفته وحدت در گفتگوهایی جداگانه با خبرنگار مهر، بر لزوم حفظ وحدت میان شیعیان و اهل تسنن تاکید کردند و خواستار پرهیز از تفرقه و اختلاف در میان مذاهب اسلامی شدند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر، با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: وحدت میان شیعه و اهل تسنن از برکات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ماموستا ملا محمد محمدی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت میان مسلمانان افزود: به فضل پروردگار وحدت مسلمانان همواره حفظ خواهد شد.

وی بر هم زدن وحدت میان کشورهای اسلامی را هدف و خواست دشمنان اسلام دانست وگفت: دشمن برای تفرقه افکنی برنامه ریزی می کند تا اهداف و نقشه های پلید خود را در کشورهای اسلامی پیاده کند.

ماموستا محمدی وجود وحدت و اخوت میان امت مسلمان را سبب اقتدار و سربلندی جهان اسلام دانست و اظهار کرد: حفظ وحدت سبب می شود دشمن خیال و جرات کوچک ترین تعرض به خاک سرزمین های اسلامی را نداشته باشد.

وی تعالیم دین مبین اسلام و عمل به دستورات این دین آسمانی را سبب حفظ وحدت ملت های مسلمان دانست و گفت: استکبار جهانی با بر هم زدن وحدت مسلمانان بدنبال تسلط بر جوامع مسلمان است.

ماموستا محمدی در ادامه اقتدار بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی ایران را سبب عصبانیت و نگرانی قدرت‌های جهانی دانست و گفت: دشمن می خواهد راه پیشرفت را بر این نظام مسدود کند.

تاکید قرآن کریم بر حفظ وحدت

عضو شورای روحانیت جوانرود در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: قرآن کریم همواره بر حفظ وحدت و دوری از تفرقه میان امت مسلمان تاکید داشته است.

ماموستا ملا هادی زکایی با تاکید بر اینکه وحدت باید در تمام سطوح جامعه اسلامی حفظ شود، بیان کرد: وحدت مهم ترین عامل اقتدار، عزت و سربلندی امت مسلمان در تمام عرصه ها است.

وی وحدت امت اسلام را بزرگ ترین کابوس دشمنان اسلام دانست و اظهار کرد: حفظ وحدت و اخوت و برادری توطئه های دشمنان را خنثی و بی اثر می کند.

ماموستا زکایی تسلط بر ثروت ملی و ذخایر ارزشمند کشورهای اسلامی را از اهداف مهم دشمنان دانست و گفت: دشمن، دین اسلام را مانعی بزرگ بر سر راه اهداف خود می داند.

 وی نامگذاری هفته وحدت از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب(ره) را نشان از ضرورت حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه در جامعه اسلامی دانست و افزود: دشمن برای تفرقه افکنی در میان امت های مسلمان هزینه های بسیاری را متحمل می شود.

ماموستا زکایی در پایان خاطر نشان کرد: وحدت تنها نباید در هفته نمادین وحدت محدود شود.

امام راحل(ره) با نامگذاری هفته وحدت توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد

امام جماعت اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار مهر، با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: امروز مستکبران جهانی توان اختلاف افکنی میان امت هوشیار و با بصریت اسلام را ندارند.

ملارشید ثنایی با بیان اینکه اتحاد و برادری نیاز ضروری برای دنیای اسلام است، اظهار کرد: تاکنون اختلاف افکنی و تفرقه افکنی دشمنان نتوانسته مذاهب اسلام را از همدیگر دور کند.

 وی با بیان اینکه امام راحل(ره) با نامگذاری هفته وحدت توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره بر حفظ وحدت و انسجام میان مذاهب جامعه تاکید دارند.

رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری عامل وحدت امروز ایران اسلامی است

 امام جمعه ثلاث باباجانی در گفتگو با خبرنگار مهر، وحدت امروز ایران اسلامی را مسئله ای مهم و بی نظیر در جهان دانست و اظهار داشت: رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری عامل وحدت امروز ایران اسلامی است.

 ملا احمد شیخی با اشاره به وجود مشترکات دینی میان اهل تسنن و اهل تشیع گفت: همه مسلمانان راستین یک قرآن، یک قبله و پیامبر واحد دارند.

وی با بیان اینکه اختلافات جزئی مذهبی نباید اختلافات عمیق در امت اسلام ایجاد کند، عنوان کرد: وحدت در میان مذاهب از ویژگی های نظام جمهوری اسلامی است.

اتحاد مسلمانان رمز پیروزی در عرصه جهانی است

امام جماعت اهل سنت قصرشیرین در گفتگو با خبرنگار مهر، اتحاد مسلمانان را رمز پیروزی در عرصه جهانی دانست و اظهار داشت: امروز وحدت و آرامش میان ملت مسلمان ایران برقرار است.

ماموستا ملا عادل غلامی با بیان اینکه امروز قدرت‌های استکباری جرات تعرض به کیان اسلامی را ندارند، گفت: حفظ وحدت و انسجام میان همه مردم ایران امری ضروری و نقشه راه تداوم انقلاب است.

 وی هفته وحدت را فرصتی برای تحکیم وحدت میان برادران اهل سنت و شیعه دانست و افزود: ملت مسلمان ایران گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب چراغ راه توفیق امت اسلام است.

ماموستا غلامی در ادامه رسول گرامی اسلام(ص) را پیامبر رحمت و مهربانی دانست و بیان کرد: حضرت محمد مصطفی(ص) محور وحدت امت اسلام است و هر کس به دین اسلام معتقد است باید بر حفظ وحدت بکوشد.

ابرقدرت‌ها با حمایت از تروریست داعشی به دنبال ایجاد اختلاف در میان امت اسلام هستند

امام جمعه نودشه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نامگذاری ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب گفت: هفته وحدت باید صحنه اتحاد اهل تشیع و تسنن باشد و همه به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند.

ماموستا ملا احمد مبارکشاهی وحدت و اتحاد مسلمانان را سبب پرهیز از اختلاف و دشمنی در میان امت مسلمان دانست و بیان کرد:  ابرقدرت‌های جهان سعی دارند تا با حمایت از تکفیری های تروریست داعشی آتش اختلاف را در میان امت اسلام شعله ور سازند.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته وحدت باید پرشور تر از سالیان گذشته برگزار شود، گفت: باید ثابت کنیم که امت اسلام در کنار یکدیگر همزیستی مسالمت آمیزی دارند.

مبارکشاهی ایجاد اختلاف و تفرقه را رمز پیروزی دشمنان در اهداف ضد اسلامی دانست و تصریح کرد: حفظ وحدت دستور پروردگار و تاکید قرآن کریم است.

وی با تاکید بر اینکه همه مسلمانان ایران اسلامی باید تحت لوای رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت این نظام تلاش کنند، افزود: باید در مسائل اشتراکی اهل تسنن و اهل شیعه تاکید داشته باشیم تا هدف دشمن محقق نشود.

مبارکشاهی تبعیض و تعصب در جامعه  را سبب بروز اختلافات در میان اهل تشیع و اهل تسنن دانست و گفت: باید همبستگی و اتحاد همواره مورد توجه مسلمانان باشد.

کد خبر 3847680

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =