وضعیت آرای ریاست جمهوری در استان یزد مشخص شد

یزد ـ رئیس ستاد انتخابات استان یزد، وضعیت آرای ریاست جمهوری به تفکیک شهرستان‌ها در استان یزد را اعلام کرد.

محمدعلی طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشارکت ۹۳ درصدی مردم استان یزد در انتخابات اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری مجموع آرای مأخوذه، ۶۳۳ هزار و ۱۷۳ رای بوده که از این میزان ۱۴ هزار و ۶۱۹ رای باطله بوده است.

وی عنوان کرد: در استان یزد حسن روحانی ۴۰۲ هزار و ۹۹۵ رای معادل بیش از ۶۳ درصد آرا، ابراهیم رئیسی ۲۰۶ هزار و ۵۱۴ رای معادل بیش از ۳۲ درصد آرا، میرسلیم ۶ هزار و ۱۴۱ رای معادل ۰.۹۷ درصد آرا و هاشمی طبا ۲ هزار و ۹۰۴ رای معادل ۰.۴۶ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

طالبی بیان کرد: در شهرستان ابرکوه از مجموع ۲۹ هزار و ۷۸ رای صحیح، ۴۷.۴۹ درصد آرا متعلق به روحانی، ۴۸.۴۹ درصد آرا متعلق به رئیسی، ۰.۶۸ درصد آرا متعلق به میرسلیم و ۰.۳۳ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد ادامه داد: در شهرستان اردکان از مجموع ۵۰ هزار و ۶۵ رای صحیح، ۶۴.۷۳ درصد آرا متعلق به روحانی، ۳۱ درصد آرا متعلق به رئیسی، ۱.۰۴ درصد آرا متعلق به میرسلیم و ۰.۵۶ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا است.

وی یادآور شد: در شهرستان اردکان از مجموع ۱۸ هزار و ۵۹۰ رای صحیح، ۶۸.۱۳ درصد آرا متعلق به روحانی، ۲۸.۱ درصد آرا متعلق به رئیسی، ۱.۱۰ درصد آرا متعلق به میرسلیم و ۰.۳۹ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا است.

طالبی خاطرنشان کرد: در شهرستان بافق از مجموع ۲۵ هزار و ۵۰۴ رای صحیح، ۳۳.۷۹ درصد آرا متعلق به روحانی، ۶۲ درصد آرا متعلق به رئیسی، ۱.۳۲ درصد آرا متعلق میرسلیم و ۰.۳۳ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا بوده است.

وی بیان کرد: در شهرستان بهاباد از مجموع ۱۳ هزار و ۲۲۹ رای صحیح ۳۵.۴۴ درصد آرا متعلق به روحانی، ۶۰.۸۰  درصد آرا متعلق به رئیسی، ۰.۹۰ درصد آرا متعلق به میرسلیم و ۰.۲۸ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا بوده است.

معاون استاندار یزد خاطرنشان کرد: در شهرستان تفت از مجموع ۴۸ هزار و ۱۷۸ رای صحیح ۶۷.۳۵ درصد آرا مربوط به روحانی، ۳۰ درصد آرا مربوط به رئیسی، ۰.۷۲ درصد آرا مربوط به میرسلیم و ۰.۳۵ درصد آرا مربوط به هاشمی طبا است.

طالبی افزود: در شهرستان خاتم از مجموع ۲۱ هزار و ۲۰۳ رای صحیح، ۵۱.۵۲ درصد آرا مربوط به روحانی، ۴۴.۸۲  درصد آرا مربوط به رئیسی، ۰.۷۷ درصد آرا مربوط به میرسلیم و ۰.۳۱ درصد آرا مربوط به هاشمی طبا است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد اظهار داشت: در شهرستان مهریز از مجموع ۴۱ هزار و ۶۴ رای صحیح، ۶۸ درصد آرا مربوط به روحانی، ۲۸ درصد آرا متعلق به رئیسی، ۰.۷۳ درصد آرا متعلق به میرسلیم و ۰.۳۶ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا است.

طالبی عنوان کرد: در شهرستان میبد از مجموع ۵۲ هزار و ۳۱۷ رای صحیح، ۴۹.۶۷ درصد آرا مربوط به روحانی، ۴۵.۳۹ درصد آرا مربوط به رئیسی، ۱.۰۴ درصد آرا مربوط به میرسلیم و ۰.۵۵ درصد آرا متعلق به هاشمی طبا است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به اینکه در شهرستان یزد به عنوان مرکز استان در مجموع ۳۲۵ هزار و ۹۶۴ رای به صندوق انداخته شده که با احتساب آرای باطله به میزان ۶ هزار و ۶۳۸ رای، ۳۱۹ هزار و ۳۲۶ رای صحیح بوده است که از این تعداد ۷۰.۱۷ درصد آرا مربوط به حسن روحانی، ۲۶ درصد آرا مربوط به ابراهیم رئیسی، ۱.۰۳ درصد آرا مربوط به میرسلیم و ۰.۵۰ درصد آرا مربوط به هاشمی طبا بوده است.

کد خبر 3984082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =