شهرضا بعنوان پایتخت ملی مبارزه با بیماری های غیرواگیر مطرح است

شهرضا- رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرضا گفت: معرفی شهرضا به عنوان پایتخت ملی مبارزه با بیماری های غیرواگیر امری است که با عزم و مشارکت شهروندان و دستگاه های مسئول محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله تنهایی ظهر چهارشنبه با بیان این مطلب در نشست کمیته عالی جامعه ایمن شهرضا اظهار داشت: عضویت دستگاه های مختلف با سطوح متفاوت توانایی و اجرایی در ساختار این کمیته زمینه پویایی وافزایش کارآیی را محقق کرده و انتظار می رود در روند آینده شاهد دست یابی به موفقیت های بزرگ در این مجموعه باشیم.

وی ادامه داد: اولویت بندی در ساختار کمیته عالی جامعه ایمن به منظور سیاست گذاری برای دست یابی به اهداف تعیین شده اصل مهمی است که باید بنا بر مطالعه دقیق وضعیت جامعه هدف انجام بگیرد و به همین منظور باید گزارشات دستگاه های مسئول در حوزه حوادث و سوانح مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرضا با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد از مرگ و میر بر اثر بیماری های غیرواگیر انجام گرفته است، بیان داشت: بیماری ها قلبی و عروقی مهم ترین عامل مرگ و میر است و تدوین سیاست های لازم در این خصوص به عنوان یک اصل مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهداشت جهانی استانداردهای لازم برای تحقق یک جامعه ایمن را به شکل دقیق وشفاف تعیین کرده است، گفت: به هر حال برای تحقق یک جامعه سالم وایمن در برابر حوادث و سوانح باید نسبت به اشاعه این استانداردها به شکل علمی ودقیق اهتمام داشته باشیم و هدف گذاری به منظور کاهش قربانیان حوادث  ترافیکی از مصادیق این امر به شمار می رود.

تنهایی با بیان اینکه مطابق میثاق نامه مجموعه مدیران ومسئولان شهرضا باید میزان حوادث وسوانح جاده ای شهرستان تا سال ۱۴۰۴ به میزان بیست درصد کاهش داشته باشد، افزود: یکی از مشکلاتی که جامعه امروز شهرضا با آن مواجه است بحث استفاده جوانان ونوجوانان بدون گواهینامه از موتورسیکلت است که این موضوع به سهم ۱۶ درصدی موتورسیکلت سواران در حوادث و سوانح ترافیکی دامن زده است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرضا آگاه سازی افراد در خصوص لزوم رعایت نکات ایمنی در برابر حوادث وسوانح رانندگی از سنین کودکی را یک امر مهم بر شمرد واضافه کرد: دانش، نگرش ومهارت سه اصل مهم در فرآیند مقابله یک شهروند هوشمند در برابر حوادث وصدمات ناشی از رانندگی است که باید برای دست یابی به آن هدف گذاری مطلوب انجام بگیرد.

کد خبر 4496320

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =