انتقال پیام دفاع مقدس با تحلیل صحیح و بصیرت کافی انجام شود

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انتقال پیام دفاع مقدس و جبهه های دفاع باید همراه با تحلیل صحیح و بصیرت کافی از علل وقوع جریانات باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی پیش از ظهر سه شنبه در جمع روحانیون مبلغ اعزامی به راهیان نور بابیان اینکه راهیان نور اقدام مقدسی است، افزود: این امر صرفاً یک مسافرت و زیارت نیست بلکه مسئولیت‌ها و پیام‌های مهمی دارد.

وی بابیان اینکه انتقال پیام جبهه به مخاطبان سرمایه‌های زیادی نیاز دارد، اظهار کرد: در این امر باید آگاهی از جبهه نظامی، اطلاعات منطقه و انواع آمار و ارقام داشته باشیم تا پیام به‌درستی به مخاطب منتقل شود.

آیت‌الله عبادی با تأکید بر اینکه انتقال پیام جبهه باید همراه با تحلیل صحیح و بصیرت کافی از علل وقوع جریانات باشد، گفت: این امر منحصر به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نیست بلکه در طول تاریخ مشاهده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: وقتی در رسالت انتقال پیام موفق خواهید بود که جان مطلب از نظر حقیقت و معنویت که باعث ایجاد اعتقاد می‌شود، بیان شود.

وی با اشاره به واقعه عاشورا بیان کرد: در راه کوفه و شام و بعد از واقعه کربلا سختی‌های زیادی بود و از خون بهترین بندگان خدا سرمایه‌گذاری شد.

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه کاروان وقتی به دمشق نزدیک می‌شد، جشن گرفته بودند و یزید با غروری خاص شعر می‌سرود، گفت: اما وقتی حضرت زینب (س) پیام عاشورا را رساند چنان عرصه بر یزید تنگ شد که ناچار  اجازه سوگواری امام حسین (ع) را صادر کرد.

وی با بیان اینکه این‌گونه از پیام‌ها بر اساس آگاهی‌های مکتبی بوده است، افزود: بشر در مبارزه حق با باطل آزمایش می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کربلا سنبل همه وقایع تاریخی است، افزود: کربلا و ذبیح فرات در کتاب‌های دینی غرب ذکر شده است.

وی با بیان اینکه کربلا هنوز ادامه دارد، افزود: تهاجم‌ها از امور نفسانی، باطل، ظلم و بی عدالتی و استکبار جهانی بر پیکره حق، عدل، انسانیت و شرف حمله دارد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه در تبلیغ دین در اهداف مقدس شهدا خوابیده است که باید پیاده شود، افزود: به بار نشستن خون شهدا در گرو اقدامات مناسب راهیان نور بوده که باید هنری باشد.

آیت الله عبادی بیان کرد: باید راویان و روحانیون مبلغ کاروان‌های راهیان نور به گونه‌ای باشند که وقتی حرف می‌زنند گویی جبهه را دیده‌اند چراکه تا خود مشتعل نشوند نمی‌توانند اشتعال ایجاد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر کاروان‌های راهیان نور کیفیت نداشته باشد نقص ایجاد می‌کند و این مسئولیتی بزرگ بوده که به گردن همه ما است.

کد خبر 4513679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =