می‌خواهم فارغ از اینکه داماد یک شخصیت هستم محاکمه شوم

متهم محمد هادی رضوی در دادگاه با اشاره به نسبت فامیلی خود با شریعتمداری گفت: داماد نتانیاهو که نیستم می‌خواهم فارغ از اینکه داماد یک شخصیت هستم محاکمه شوم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی رضوی با حضور در جایگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: مستندات عجیبی دارم که به دادگاه ارائه می‌کنم حجم آنها هم زیاد است در ضمن باید بگویم در رابطه با اخذ تسهیلات موقع تسهیلات من اعلام کردم که ذینفع واحد هستم.

وی افزود: خیلی‌ها دوست داشتن بگویم داماد شریعتمداری هستم من هر نسبتی که داشته باشم، داماد نتانیاهو که نیستم.داماد شریعتمداری هستم و  ایشان هم یک شخصیت هستند و می‌خواهم فارغ از اینکه داماد یک شخصیت هستم محاکمه شوم.

هادی رضوی در ادامه دفاعیات خود گفت: در کیفرخواست اعلام شده که هادی رضوی در زمینه ارائه تسهیلات بانکی سقف اعتباری خود را رعایت نکرده است و سقف اعتباری من در سال ۹۰، ۸۰ میلیارد تومان بود و این در حالی است که ۱۰ درصد سپرده در بانک سرمایه نگهداری می‌شد.

متهم افزود: این موضوع خلاف مقررات بانک مرکزی است نزول‌ها را می‌گیرند و نگه می‌دارند امیدوارم اتفاق خوبی برای مبارزه با نزول بیفتد.

محمد هادی رضوی در ادامه دفاعیات خود در رابطه با قراردادهای جعلی توضیح داد: ادعا کردند در رابطه با اسناد قراردادهای جعلی ارائه دادم این در حالی است که من صورت حساب مالی دادم به بانک رفته و تقاضای وام سرمایه گردش در امور جاری دادم اما بانک اعلام کرد فرمول من فقط مشارکت مدنی است.
وی افزود: نماینده دادستان تهران گفتند که ظرف یک روز حساب باز کرده و فردایش واریزی داشتم اما بازه زمانی حساب‌های بانکی من یک ساله بوده و مستندات آن موجود است.

یک سال و نیم است داد میزنم قرارداد سفید امضا از من گرفتند

محمد هادی رضوی ادامه داد:نمی‌خواهم بگویم قراردادهای جدید چطور در پرونده آمده است .سوال مطرح کردم مبنی بر اینکه آیا میشود اصل قراردادها را ببینم چرا که با مهر و امضا و سربرگ نامه های نوشته شده است یک سال و نیم است که داد میزنم قراردادهای سفید امضا از من گرفتند.

این متهم تصریح کرد:چه می گویید دوربین های مداربسته موضوع قرارداد وقت تسهیلات‌ بوده است برنامه من تولید و بازرگانی کالاهای مجاز و ساخت و سیستم‌های سالن های رسانه ای و همایشی بوذ.

وی‌با بیان اینکه برخی از مدارک از پرونده بیرون کشیده شده است، گفت: شعبه ۲ دادسرای جرایم پولی و بانکی برای من قرار منع تعقیب صادر کرد در پرونده بانک سرمایه هم نوشته شده که قرار منع تعقیب اصلی بانک سرمایه مقبول است.

رضوی خطاب به نماینده دادستان تهران گفت:اصل پرونده را که ندارم. چرا وقتی مدارک را ارائه می‌دهم ناراحت می‌شوید آقای قهرمانی. البته که من از نظر شما محکوم هستم.

رضوی در رابطه با تسهیلات دریافتی از بانک سرمایه هم توضیح داد: از ۱۰۷ میلیارد تومان مذکور ۲۷ میلیارد تومان ضمانت‌نامه بوده که داده نشده است می ماند ۸۰ میلیارد که ۲۲ میلیارد تومان پول نقد داده شده همچنین املاک مختلفی هم با آنها داده شده است .

وی در رابطه با کارشناسی ملکی که نماینده دادستان تهران ارزش آن را ۳۰ میلیارد تومان برآورد کرده بود گفت : من 26/12/95 با قرار کفالت بازداشت شدم. 16/1/96بازپرس  ۲۵۰ میلیون قرار اعلام کرده و بیرون آمدم.

آقای پسندیده بازپرس پرونده به کارشناسان از سوی خودشان انتخاب و به آنها گفت ملک را طوری بزنید که رضوی نتواند کاری کند در نهایت آنها رقم ۳۰ میلیارد را اعلام کردند.

تهدیدم کردند چیزی نگویم! می ترسم اتفاقی برایم بیفتد

متهم محمد هادی رضوی درخواست جلسه غیرعلنی برای پاره‌ای از توضیحات را خطاب به قاضی مسعودی اعلام کرد و گفت: بیم‌این دارم که برایم اتفاق بیفتد تهدیدهای مکرر به من کرده که چیزی اعلام نکن و چیزی نگو. روز رای اعتماد وزیر صنعت مرا بازداشت کردند. مواردی هست از جمله این موضوع که می‌خواهم بعداً و در فرصت مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده‌ها خدمتتان عرض کنم.

حمدهادی رضوی خطاب به ریاست دادگاه گفت: آقای مسعودی‌مقام، بانک سرمایه ۳۱ بدهکار کلان دارد که بدهی‌هایشان ۳۰۰ میلیارد، ۴۰۰ میلیارد و ۱۰۰۰ میلیارد است، بدهی من کجای این ارقام قرار دارد؟! لیست اسامی این ۳۱ بدهکار توسط هیأت تحقیق و تفحص مجلس اعلام شده است که اصلاً اسم من در آنجا نیست. مگر بدهی من چقدر بوده است، حدود ۸۰ میلیارد تومان.

این متهم خطاب به نماینده دادستان گفت: آقای قهرمانی شما می‌گویید که بنده با مدیران بانکی تبانی کرده‌ام، اگر من تبانی کرده بودم می‌توانستیم تسهیلات بسیار بیشتری بگیریم و گران‌نمایی‌های بالاتری هم داشته باشم.

وی در رابطه با گران‌نمایی خانه واقع در خیابان اندرزگو گفت: در ابتدا لازم است از آقای مسعودی‌مقام بابت حوصله وسعه‌صبرشان تشکر کنم که به حرف‌های من با حوصله گوش می‌کنند چون من عصبی مزاج هستم و از خداوند خواسته‌ام که به من کمک کند بتوانم با حوصله از خود دفاع کنم یا دائم دعا می‌کردم که مبادا آقای قهرمانی چیزی بگوید و من را عصبانی کند و من از عدل خارج شوم، اما درباره خانه خیابان اندرزگو باید بگویم که بنده بیش از ۵ ماه با مدیران بانکی نامه‌نگاری کردم که بیایید این ملک را ارزیابی کنید و به عنوان وثیقه آن را تعیین تکلیف کنید و پس از ۵ ماه بالاخره هیأت مدیره اعلام کرد که ما این ملک را ارزیابی می‌کنیم. آقای قاضی، بدهی من در سال ۹۳ حدود ۷۰-۸۰ میلیارد تومان بوده است که حدود ۲۲ میلیارد آن را نقداً در حساب بانک پرداخت کرده بودم.

این متهم اضافه کرد: بنده کارم تولید سالن‌های آمفی‌تئاتر و سالن‌های کنفرانس رسانه‌ای است و تصمیم داشتم این ملک را به (بانک سنتر) و بیمه تبدیل کنم. این ملک یک ملک بی ارزش نبوده است که مثلاً بگویم در جهرم یک ملک را به عنوان وثیقه معرفی کرده‌ام بلکه وثیقه من بَرِ خیابان اندرزگو که یکی از خیابان‌های شلوغ و جز خیابان‌های پولداری تهران بوده، واقع شده است.
من برای این ملک ۷ طبقه جواز تجاری گرفته بودم که ۲ هزار متر مربع میزان آن بود. بانک برای اینکه این ملک را ارزیابی کند ۳ نفر کارشناس مشخص کرد که آن را ۱۲۵ میلیارد تومان ارزیابی کردند اما این را هم باید بگویم که قرار شده بود که این ملک را از طریق اقاله به جای بدهی خود بردارند و من هم این روش را قبول نداشتم چون می‌دانستم در این صورت هرچه ارزش ملک بالاتر رود بدهی من بیشتر می‌شود و از این امر ناراضی بودم.

این متهم افزود: نهایتاً در تاریخ ۹۵.۱۲.۲۰ به ما ابلاغ شد که آقای رضوی بیا و بدهی‌ات را مشخص کن که همان ۸۰ میلیارد تومان را قبول داریم. یکی از مدیران وقت بانک سرمایه  حیدرآبادی  به من گفت که بیا ما ملک تو را ۱۲۰ میلیارد ارزیابی می‌کنیم که ۸۰ میلیارد بدهی تو را تسویه می‌کند و ۴۰-۵۰ میلیارد هم به تو داده می‌شود اما تو باید ۵ میلیارد تومان نقد به من بدهی و یک ملک را هم بدهی تا حسابت تسویه شود که من این موضوع را قبول نکردم و نمی‌دانم که چرا این آقا از اسپانیا سر در آوردند.

وی در ادامه توضیحات خود در رابطه با ملک اندرزگو گفت:در این خصوص باید بگویم که در برج ۵ سال ۹۵ اکیپی از آگاهی عملیات ویژه و فردی به نام آقای فرجی نزد من مراجعه کردند و من را به داخل خودرویی بدون پلاک بردند و گفتند که بیا تا تکلیف بدهی تو را مشخص کنیم. من را نزد فردی به نام شادان بردند که اخراجی قوه قضائیه بود.

وی ادامه داد:اینها رابط عملیات ویژه آگاهی با یکسری از بدهکاران کلان بانکی بودند که به من گفتند چقدر می‌دهی تا پرونده‌ات را زودتر تمام کنیم؟ آنها تا برج ۱۰ من را بازی دادند و بالاخره در این ماه من را احضار کردند. در آنجا آقای فرجی به من گفت که من تو را در تاریخ ۹۵.۱۰.۱۳ به دادسرا می‌برم و کسی هم تو را نمی‌بیند و همین هم شد! یعنی در تاریخ ۹۵.۱۲.۳ من را دوباره احضار کردند و دیدم بازجویی تاریخ ۹۵.۱۲.۳ را به تاریخ ۹۵.۱۰.۱۳ ثبت کرده‌اند. آنها به من گفتند که باید پول را پس بدهی و من را نزد شخصی به اسم آقای پسندیده بردند.

وی خطاب به نماینده دادستان تهران گفت آقای قهرمانی از ابتدای پرونده گفتید رضوی رضوی و همه را ول کردید و مرا چون اسم پر سر و صداست جلوتر انداختید.

وی در رابطه با شرکت پشتیبانی امور دام توضیح داد:اعلام شد که من قراردادی در این رابطه ندارم دوستانی که پرونده را بیرون کشیدن اطلاعات دقیقی از این موضوع ندارند چرا که نام شرکت را امروز در دادگاه نشان می‌دهم که به بانک سرمایه نامه زده و اعلام کرده که قرارداد پیوستی موجود است در جلد ۱۹ از پرونده موجود است که نامه وزیر کشاورزی به وزیر دادگستری در رابطه با اینکه تمامی قراردادها واقعی است وجود دارد.

رضوی ادامه داد: اینکه نامه دارم که قرارداد پیوستی است یعنی اصالت قرارداد را می‌رساند وقتی علما نامه را از پرونده می کشیدند این موضوع را نمی دانستند که خود شرکت به بانک نامه نوشته است.احساس می‌کنم اطلاعات اشتباه به آقای قهرمانی داده شده است و ایشان خودشان فرد خوبی هستند.

به هیات پول دادم، می خواستم رشوه بدم به هیات نمی دادم!

وی در رابطه با پرداخت ۶۰ میلیون تومان به آقای اعلایی توضیح داد: گفتند که ۶۰ میلیون تومان به به آقای علایی دادم ۸۰ میلیارد تومان وام گرفتم رشوه ۶۰ میلیونی بدهم آقای اعلایی گفت که ما مسجدی در حال ساختن این و عده ای را هم می‌خواهیم به مشهد بفرستید من این پول را به هیئت دادم جیب شخصی طرف که نبوده است اخلال در نظام اقتصادی با ۶۰ میلیون تومان می‌شود؟

رضوی ادامه داد: سربرگ هیئت امنای هیاتی که پول به آنها داده شده است موجود است همچنین ۶۰ میلیون تومان نبوده است بلکه ۲۰ میلیون تومان بوده که دو سه بار رفت و آمد داشته و این پول را گرفتم که میخواستم بدم که به حساب هیئت نمی ریختم. چک و سفته را گرفتم و پولم را در نهایت گرفتم در این رابطه ۸۰ نفر هم به مشهد ارسال شدند اگر یک رد مالی دیگری یافتید بگویید.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: به من گفتند که به کره جنوبی رفتی بیا و همه اینها را بنویس که تمام مراکز فساد و فحشا را رفته و دیده‌ام بعد که نوشتم گفتند که به کره جنوبی نرفته اینها را چطور نوشتی.

رضوی با بیان اینکه برخی تقاضاهای من از پرونده حذف شده است گفت: تقاضای دوربین بازداشتگاه ویژه ،مهر و امضای من که برده بودند و بازنگرداند و برخی تک نویسی هایی که در پرونده بود دیگر موجود نیست.

وی در ادامه افزود: آقای نکویی روزنامه قانون ۸۰ میلیارد تومان وام گرفت و در حسابش است اما من ۸۰ تومان گرفتم و مشکلاتی را هم برگرداندم ملکی که سی میلیارد برآورد شده بود امروز ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت دارد.

هادی رضوی با ارایه مدرکی خطاب به قاضی مسعودی گفت: آقای قاضی چطور به کسی تهمت می‌زنند؟ من التماس می‌کردم که دادگاه علنی برگزار شود و چه جایی بهتر از اینجا که من داد خود را بزنم و مدارکم را ارائه کنم. به من می‌گویند قصد کلاهبرداری داشتی، به شما عرض می‌کنم مصوبه من در بانک سرمایه ۵۰ میلیارد است و اگر می‌خواستم کلاهبرداری کنم چرا با شرکت دام و مرحله به مرحله و کارت به کارت این کار را انجام می‌دادم؟ خودم شرکت مجزا می‌زدم.

توضیحات رضوی در رابطه با شهرزاد

رضوی با اشاره به موضوع لاشه‌های پول‌های کثیف در سینما، گفت: نزدیک به ۸ میلیارد تومان در سریال شهرزاد سرمایه گذاری انجام شده است و اصلاً پشیمان نیستم اما آقای امامی هنوز به ما بدهکارند و هنوز اصل پول را برنگردانده‌اندو در این خصوص شکایت کردم .۵۰ درصد شهرزاد یک مال من بود اما در شهرزاد دو دیدم که ما نیستیم که این موضوع به خاطر اختلافات سیاسی بوده است. ۵۰ درصد آن را داشتند ۱۵ میلیارد تومان می‌فروختند که گفتم مالک آن ۵۰ درصد من هستم و افتخار دارم اگر وامی گرفتم کاری در ازای آن ارائه کردم. در شهرزاد یک فقط من و سعید ملکان تهیه کننده ویلایی‌ها و تنگه ابوغریب بودیم.

وی افزود: هر ماه ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به سوپراستارها می‌دادیم که معقول بوده و خبری از پول‌های کثیف نبوده است. عجیب است که از بانک سرمایه مصوبه بیرون می ‌کشند و این خیانت در امانتی است که مدیران فعلی بانک سرمایه در حال انجام آن بودند.

رضوی در ادامه دفاعیات خود در رابطه با تسویه بدهی خود گفت: ملکی را بر اندرزگو ارائه کردم که با حداقل ۲۰ میلیارد تومان طرحی بالغ بر ارزش افزوده ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است و پول رهن آن ملک پول کل بدهی من است. می‌گویند من Bmw ایکس چهار دارم اما آن موقع ۲۰۰ میلیون تومان بوده است و تمامی املاکی که توقیف شده به نام من است.

5 ماه است که درخواست ملاقات با وزیر اموزش و پرورش را دادم

متهم در ادامه دفاعیات خود گفت: بنده یکسال است در حال شکایت هستم که بگویم برای من پرونده سازی می‌کنند اما در این مدت حتی یک بار هم نخواستند که بیا و آن را بگو. ۵ ماه است در رابطه با صندوق ذخیره فرهنگیان، درخواست ملاقات با وزیر آموزش و پرورش دارم اما جواب نداد. یک ماه و نیم پیش اسنادمان را به وزیر دادیم اما جوابی ندادند.

وی خطاب به رئیس دادگاه گفت: یک بار نشد بگویند رضوی بیا حرفت را بزن، شاید حرف من درست باشد، مگر می‌شود من همه افراد را خریده باشم. چون او دارای اسم و رسم است. یک آقا با ۴۰۰ میلیارد بدهی به آلمان فرار می‌کند. اما من با این که ممنوع الخروج نبودم نرفتم چون کلاهبردار نبودم.

جشنواره مدافعان حرم برگزار کردم

وی ادامه داد: حالا این رضوی کیست که سر زبان‌ها افتاده است، به طوری که شبکه voa آمریکا سه ویژه برنامه برای مسخره کردن درست می‌کند. چون زورشان آمده برای مدافعان حرم جشنواره برگزار کردم. حالا طوری شده است حرف از قاچاق خودرو می‌شود می‌گویند کار داماد فلانی است.پدر من از سال ۶۳ در کار تولید تجهیزات استودیویی است و این شغل خانوادگی ما محسوب می شود. استودیو برج میلاد ساخته بنده است. می گویید بنده در ایام تحریم با نظام مقابله کرده‌ام در حالی که ۱۸۰ تجهیزات استودیویی ساخته‌ام که می‌توانم فردا همین جا نمایشگاه بگذارم.

رضوی گفت: بیش از ۱۰ مورد ادعا در کیفر خواست من وجود دارد که جواب داده‌ام، مثلاً می‌گویند با دادن چک و سفته وام گرفته‌ام و یا برای اعطای تسهیلات اعتبار سنجی نشده است و دلیل ش این است که اعتبار داشتم و خوش پرداخت بوده‌ام و بدهی من ۸۰ میلیارد تومان است. آقای دلاویز گفت من به دنبال او بوده‌ام مگر می‌شود من آویزان کسی شوم که از پایین است، مگر نمی‌گویند من مرکز رانت بوده‌ام.

کد خبر 4616433

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =