تأکید ترامپ بر عدم جنگ نظامی ناشی از قدرت ایران است

نامزد جایزه صلح نوبل و افسر سابق سیا گفت: ترامپ می‌داند ایران از عراق و طالبان که ما نتوانستیم در آن جنگ‌ها پیروز شویم قوی‌تر است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - جواد حیران‌نیا-الناز صفوی: پس از آنکه سال گذشته ترامپ آمریکا را از برنامه به دقت تنظیم شده‌ای مانند برجام خارج کرد، اکنون در پی تعلیق برخی تعهدات برجامی توسط ایران و به دنبال تنش‌هایی که در خلیج فارس ایجاد شد ترامپ اصرار دارد تا آقای روحانی با وی تماس بگیرد. در همین رابطه، خبرنگار مهر مصاحبه‌ای با «رابرت دیوید استیل» افسر پیشین اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریایی آمریکا» انجام داده است که در ادامه آمده است:

*شما به تازگی در تلویزیون ملی روسیه صحبت کرده‌اید و خبر غیر واقعی مبنی بر اعزام ۱۲۰۰۰۰ نیرو به خاورمیانه را رد کرده‌اید و همچنین گفتید آقای روحانی می‌تواند با یک تلفن مانع از انجام چنین کاری شود. می‌توانید به طور خلاصه برای خوانندگان ما آنچه را در تلویزیون روسیه گفتید بگویید.

از اینکه روسیه به افکار من علاقه مند بود خوشحال شده بودم از اینکه آنها واقعاً دروغ‌هایی را که در رسانه‌های آمریکا پخش شده بود را باور کرده‌اند نگران بودم.

جدا از خبر پخش شده غیر واقعی مخرب رسانه‌ها من نظر شنوندگان روس را به مقاله بسیار خوبی از «روگان» Rogan جلب کنم که در «واشنگتن اگزمینر» چاپ شد. پیام من برای شنوندگان روس بود ولی با منتشر شدن در یوتیوب به گوش همگان در سطح جهان می‌رسد.

ترامپ به روشنی بیان کرده است که به صداقت وزیر امور خارجه خود پمپئو و مشاور امنیت ملی خود جان بولتون اطمینان ندارد و نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود. نیویورک تایمز نیز در مقاله‌ای به این مطلب که ترامپ به پنتاگون گفته است که خواهان جنگ با ایران نیست پرداخته است.

من در مصاحبه با تلویزیون روسیه به نکته دیگری هم اشاره کردم که امیدوارم پخش شده باشد. آن مطلب این بود که «دشمنِ دشمن من دوست من است». به بیان دیگر ترامپ کاملاً از این نکته که رژیم نژادپرست اسرائیل که نباید با یهودیان اشتباه گرفته شود دشمن ماست واقف است. رئیس جمهور ما می‌داند که رژیم صهیونیستی با وضع ۳۴ قانون مخرب داخلی و جنگ مستقیم به اقتصاد، دولت، جامعه ما آسیب رسانده است و اگر می‌گوید رژیم صهیونیستی خواهد ماند به علت این است که از قدرتی که آن با رشوه، حق السکوت و دروغ در آمریکا به دست آورده آگاه است.

من مصاحبه خود را با این نتیجه به پایان بردم که به غیر از مورد استهزا دموکرات‌ها واقع شدن تنها چیزی که رئیس جمهور ما از آن متنفر است این است که از سوی مقامات که می‌خواهد با آنها مذاکره کند نادیده گرفته شود.

*ترامپ در مصاحبه اخیر خود با فاکس نیوز نیز اعلام کرد دنبال جنگ نظامی با یاران نیست ولی جنگ تجاری را ادامه می‌دهد. نظر شما چیست؟

زمانی که من در مارس ۲۰۱۸ درباره اتحاد دو کره و نقش ترامپ در تضمین این موفقیت که ابتکار «جین پینگ» بوده است برای اولین بار صحبت کردم مورد تمسخر واقع شدم و من را احمق خواندند. اکنون همه می‌دانند من برای آن گفته منابع دقیقی در دست داشتم. این مساله از نظر من در مورد خاورمیانه هم صادق است.

ترامپ می‌داند ایران از عراق و طالبان که ما نتوانستیم در آن جنگ‌ها پیروز شویم قوی‌تر است که البته اکنون نمی‌خواهیم درباره اساس شروع جنگ با آنها که بر پایه دروغ‌های ۹۳۵ بود صحبت کنیم. من فکر نمی‌کنم ترامپ و فرمانده ارتش آمریکا که به عنوان رئیس بعدی ستاد مشترک انتخاب شده است در دام چنین دروغ‌هایی بیفتد. امکان برکناری بولتون و پمپئو و در حالت ایده آل برکناری «الیوت آبرامز»، جنایتکار جنگی و محور رسوایی آمریکا وجود دارد. او به پمپئو برای آنکه دوباره به کار برگردد رشوه داده است.

عقیده من این است که ترامپ در صحبت با تنها همتایان واقعی خود در جهان یعنی پوتین و جین پینگ اذعان داشته است که ایران، ترکیه و مصر نه تنها دوباره در عرصه بین المللی ظهور کرده‌اند بلکه برای ایجاد صلح در جهان حیاتی هستند.

نظر شخصی من این است که ترامپ به همان اندازه که عزیزترین دخترش ایوانکا را در نظر دارد متوجه است کوشنر اختیار امور را در دست دارد و یک جنایتکار نیز می‌باشد. او می‌خواهد مانند پدرش «چارلی کوشنر» راهی زندان شود. برنامه کوشنر برای خاورمیانه بی مفهوم است و باید از بین برود.

*چرا بولتون سعی می‌کند ترامپ را سمت جنگ با ایران سوق دهد. آیا ترامپ در مسیری که او می‌خواهد قرار خواهد گرفت؟

بولتون فرد بی اخلاقی است، همین امروز دکتر «استیو پچنیک» (Dr. Steve Pieczenik) در ویدئویی او را یک شخص ترسو و احمق نامید. او همچنین پمپئو را نیز به خاطر انجام ندادن هیچ اقدام جدی شخصی بی مصرف دانست. مطمئن باشید ترامپ همه اینها را متوجه می‌شود.

*آیا مطلبی هست که بخواهید در میان بگذارید؟

از نظر من فلسطینیان در غزه همانگونه که مسیح به صلیب کشیده شد کشته شدند یعنی به جای همه ما. اکنون همه ما فلسطینی هستیم. صلح در خاورمیانه همراه انرژی رایگان و ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی در هر کشوری که در آنجا عامل تخریب است و ملی کردن همه بانک‌های مرکزی (این مشکل آمریکا است نه ایران) به عنوان اولین گام ضروری برای ایجاد صلح در یک جهان شکوفا است، جهانی که متعلق به ۹۹ درصد مردم است.

کد خبر 4620538

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • ن IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   2 3
   ترامپ ترسو فقط واق واق بلده
  • محمد IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   2 2
   این خبرها نشان از دروغ بودن آن دارد فقط خبرگزاری شما زیر سوال می رود
  • محمد IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   4 0
   کدام منبع