عملکرد نظارتی در کشور ضعیف است/نگرانی مردم بی قانونی و عدم نظارت

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر مسئله نظارت بسیار ضعیف است و در برخی جاها اصلاً وجود ندارد، گفت: نگرانی امروز مردم بی قانونی و عدم نظارت است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر پنجشنبه در دیدار با معاونین استاندار خراسان جنوبی، اظهار کرد: انسان در هر کاری قدرت گزینش دارد به همین دلیل مسئول آفریده شده است.

وی با بیان اینکه انسان در گرو اعمالی است که انجام می‌دهد، افزود: بر عهده گرفتن مسئولیت کار دیگران وظیفه بسیار بزرگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری امر بسیار مشکلی است چراکه هم باید جوابگوی کار خود و هم کار مردم باشند، گفت: با توجه به عقب ماندگی‌های امروز جامعه نیاز جامعه به کار زیاد است و جز کار جهادی پاسخگوی نیازهای امروز مردم نیست.

وی با بیان اینکه اگر آمار و ارقام راندمان کار درست نباشد در جامعه مشکلاتی به وجود خواهد آمد، عنوان کرد: متأسفانه در کشور ایران کار مفید بسیار پایین است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه کار باید در چارچوبه قانون انجام شود چراکه در غیر این صورت بسیار خطرناک می‌شود، بیان کرد: امروز مهم‌ترین چیزی که در جامعه اسلامی مطرح است قانون است.

وی با بیان اینکه مسئولین مدیون هیچ شخصی جز قانون نیستند، اظهار داشت: نگرانی امروز مردم بی قانونی و عدم نظارت است که حتماً باید سامان پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئولین باید درجهت اجرای قانون در جامعه تمام تلاش خود را داشته باشند، افزود: تمامی مشکلاتی که برای مردم پیش می‌آید به دلیل بی اعتنایی به قانون است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر قوای سه گانه جوابگوی مشکلات مردم و جامعه نیستند، گفت: اگر در این مقطع زمانی حساس مسئولیت پذیرفتن به درستی انجام شود، جهاد ولی اگر چنانچه بر درد مردم افزوده شود مشکل است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه حکومت کردن بر مردم افتخار نیست، عنوان کرد: خدمتگزاری در چارچوبه قانون افتخار است که امروز باید مورد توجه همه مدیران و مسئولین قرار گیرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر مسئله نظارت بسیار ضعیف است و در برخی جاها اصلاً وجود ندارد در صورتی که قانون نیروهای نظارتی مختلفی قرار داده است، اظهار داشت: همه مدیون قانون و مردمی هستیم که خون جوانان خود را دادند تا مسئولین را برسرکار آوردند و عدالت در جامعه پیاده شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انقلاب خوبی در ایران برپا شده اما انتخاب خوبی صورت نمی‌گیرد، افزود: در انتخابات گذشته تخلفات زیادی انجام شد که از سوی رسانه‌ها اعلام اما از پیگیری امور اطلاعی داده نشد.

وی با بیان اینکه اگر آسیبی به جامعه برسد حتماً اول به کسانی خواهد رسید که در اجرای قانون کوتاهی می‌کنند، گفت: بنا نیست کسی در پست و مقامی که دارد باقی بماند لذا مسئولین باید در فرصت کوتاهی که در اختیار دارند به صورت جهادی عمل کنند.

کد خبر 4624352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =