متخصصان شورای شهر را در ارتقای انضباط مالی شهرداری کمک کنند

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: از جامعه حسابرسی و تمام متخصصان درخواست می‌شود که شورای پنجم را در جهت ارتقاء سطح انضباط مالی در حوزه پیشگیری و برخورد با متخلفین احتمالی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در ادامه بررسی گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی سال ۹۳، اظهار کرد: امروز شورای پنجم در مورد یکی از مهم‌ترین وظایف نظارتی در حوزه مالی و محاسباتی تصمیم خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش حسابرس مستقل شورای شهر تهران، کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران در حوزه پیشگیری پیشنهادهایی ارائه کرده است که این پیشنهادها در گام نخست برای اصلاح فرآیندها در شهرداری و در گام دوم منجر به اصلاحاتی در حوزه مقررات گذاری و نظارت در شورای شهر خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران همچنین اعلام کرد: در حوزه بررسی و رسیدگی در مورد بندهایی که مورد تائید قرار نگرفته است،  اگر دوستان رأی دهند صورت‌های مالی تلفیقی سال ۹۳ به‌صورت مشروط پذیرفته می‌شود. بندهایی که پذیرفته نمی‌شود  بعد از رسیدگی در کمیسیون حقوقی به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کارکنان و مدیران شهرداری و در صورت محرز شدن تخلف به مراکز قضایی ارسال خواهد شد.

رسولی بابیان اینکه گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی سال ۹۳ در سه جلسه شورای شهر تهران موردبررسی قرارگرفته است، تأکید کرد:  بسیار متأسفم که در بخش خبری صداوسیما اعلام‌شده است که جلسات شورا بدون مصوبه به کار خود را پایان داد. گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی سال ۹۳ در اجرای اصل شفافیت انتشار عمومی خواهد یافت و از جامعه حسابرسی و حسابداران رسمی و تمام متخصصان درخواست می‌شود، شورای پنجم را در جهت ارتقاء سطح انضباط مالی در حوزه پیشگیری و برخورد با متخلفین احتمالی کمک کنند.

کد خبر 4684531

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =