آئین استقبال از ورودی‌های جدید دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد

بوشهر - آئین استقبال از دانشجومعلمان نوورود پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با حضور مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر صبح جمعه در این آئین ضمن تبریک به دانشجومعلمان نوورود ۹۸ و تقدیر از حضور مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: در تربیت معلم هم تعلیم، هم تعلم و هم تربیت است.

اکبر مولایی گفت: وقتی صحبت از تربیت معلم می شود نخستین گام در تربیت معلم، تربیت علمی معلم است و این به معنای اندوخته دانشی است که باید در آینده دانش آموزان را از آن سیراب کند و بعد از آن تربیت اخلاقی و سپس تربیت اجتماعی و فراتر از همه اینها تربیت مذهبی است.

مولایی بیان داشت: امیدوارم که در دوره چهار ساله ای که شما در این پردیس مشغول به تحصیل هستید این مهم اتفاق بیفتد.

وی در ادامه اضافه کرد: ما در این فرآیند با هم متعهد می شویم که در پایان این دوره ما در قامت یک معلم در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی خودمان را آماده سازیم و ما به این فرآیند آماده سازی تربیت معلم می گوییم و این آماده سازی امری درونی است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: امیدواریم که این فرصت چهارساله، فرصتی باشد که شما به آن خودسازی، خودآمادگی و تربیت خاص اقدام کنید و به آن نائل شوید.

با علم دین خودمان را حفظ کنیم

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: اصل و اساس ما انسان ها دین مان است و آن چیزی که به من و شما ارزش داده روح، جان و نفس ماست و این ارزشمند است.

حجت الاسلام حسین حاجیانی گفت: در واقع این دین است که روح را به کمال می رساند و جسم ما جاویدان و تا قیام قیامت نیست و با علم دین خودمان را حفظ کنیم.

حاجیانی بیان داشت: به شکرانه خداوند بزرگ موقعیتی برای شما دانشجومعلمان نوورود فراهم شده است تا با علم آموزی از اساتید دانشگاه که بهترین اساتید هستند به تحصیل پرداخته و در پایان این دوره معلمی در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشید.

وی در ادامه اضافه کرد: دفتر نهاد در پردیس علامه طباطبایی بوشهر در هر زمینه ای در خدمت شما دانشجویان است و نهاد نیز خود را کمک کننده و بازویی برای ریاست محترم دانشگاه، همکاران و اساتید عزیز می داند.

تحول در جوامع مرهون تعلیم و تربیت است

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز در این آئین اظهار داشت: آغاز سال تحصیلی شما مصادف با رشادت، پایمردی و حماسه آفرینی شهدای کربلا و ماندگاری نام و خاطره ای که مادام در گوش زمان می نوازد، شده است.

ابراهیمی گفت: از کربلا درس رشادت و جوانمردی، پایمردی، ادب، تکریم و کرامت و آموختن برای زیستن متعالی است و حتما وحتما و حتما شما نیز در این مکتب می آموزید و همچون الگوی خودتان امام حسین (ع) و خاندان پاکش در عرصه تعلیم تلاش می کنید.

ابراهیمی بیان داشت: خودتان را به شایستگی های معلمی بیارائید تا توانمند باشید و ارزشمند بمانید و افتخار بیافرینید.

وی با ابلاغ پیام خشنودی و خرسندی ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور به دانشجومعلمان نوورود در ادامه اضافه کرد: ریاست دانشگاه خود را خادم دانشجویان می داند و افتخار می کنند که برای شما تیمی را آماده کرده اند که زمینه های تعالی و توسعه شما را فراهم کنند.

ابراهمی با اشاره به سخنان خنیفر ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: وی معتقدند که تحول و تعالی نظام های مختلف در جوامع گوناگون مرهون تعلیم و تربیت است و این مهم باید در دانشگاه فرهنگیان محقق شود.

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: می توانیم امیدوار باشیم که فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، ورزشی و ... می تواند زمینه ها و بسترهایی را فراهم کند که شما در خروجی چهار سال بعد شاداب، خندان، توانمند، قدرتمند و دارای این شایستگی های به مجموعه آموزش و پرورش ورود پیدا می کنید.

مبدا عبور از آسیب‌ها مدرسه است

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: شما دانشجومعلمان نوورود خوبی جایی را برای تحصیل انتخاب کرده اید و ردای معلمی واقعا برازنده یکایک شماست.

غلامحسین حسینی گفت: جایگاه قلم، جایگاه دانش و دانش اندوزی و جایگاه تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست.

حسینی بیان داشت: کتاب مقدس قرآن و تعالیم ما تاکید بسیاری بر دانش و دانش اندوزی دارد و مهم تر از آن صیانت از حریم دانش اندوزی و انتقال دانش است و ما معلمان باید تکریم را از خودمان شروع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم از آنچه که امروز از آن به نام آسیب های اجتماعی در جامعه مطرح می شود عبور کنیم، منشا و مبدا آن از مدرسه است.

در این آئین عبدالرضا عربزاده معاون توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس علامه طباطبایی نیز در سخنان کوتاهی ضمن تبریک به دانشجومعلمان نوورود ۹۸ پردیس علامه طباطبایی بوشهر برای آنها در مسیر پیش رو آرزوی موفیقت و سربلندی کرد.

در پایان این مراسم با حضور مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، سرپرست پردیس بنت الهدی صدر و معاونین توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس های علامه طباطبایی و بنت الهدی صدر آئین نمادین استقبال از دانشجویان انجام و درپایان دانشجومعلمان سوگندنامه دانشجویی ایراد کردند؛ همچنین در این آئین مراسم های مختلف فرهنگی از جمله اجرای سنج و دمام به مناسبت ماه محرم انجام شد.

کد خبر 4736559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =